Aktuális

Márkos Ferenc a marosvásárhelyi Magyar Állampolgárok Klubjának csütörtöki meghívottja

Az Amerikai Egyesült Államokban élő sportedző és portréfestő, Márkos Ferenc a vendége a Magyar Állampolgárok Klubja csütörtöki rendezvényének. Márkos Ferenc a Református Kollégium – Bolyai Farkas Elméleti Líceum Tanári Arcképcsarnoka képeinek festője (lásd: fotó). A beszélgetés témája: Amerika, festészet, honvágy. A rendezvény június 27-én, csütörtökön 17 órakor kezdődik a Klastrom (Mihai Viteazu) utca 40. szám

Országos gyásznap szerdán a montenegrói buszbaleset áldozatainak emlékére

Országos gyásznapot rendelt el szerdára a kormány a vasárnapi montenegrói autóbusz-baleset áldozatai emlékére. Victor Ponta miniszterelnök szerint a tragédia kapcsán kinyilvánított gyásznap megerősítheti a szolidaritás érzését a társadalomban. Mint ismert, a vasárnapi balesetben 18-an meghaltak, többen súlyosan megsérültek. Tudjon meg többet erről! * Guvernul a aprobat ca miercuri să fie zi de doliu naţional Kapcsolódó

Román zászlókat osztogatnak az ortodox papok a Székelyföldön

Két kilométernyi zászlóanyagot vásárolt Kovászna és Hargita megye ortodox püspöksége, hogy abból a térség kolostoraiban román nemzeti színű zászlót varrjanak. A zászlókat a székelyföldi román templombúcsúkon készülnek kiosztani a nyár folyamán. „Egyelőre két kilométer trikolórt vásároltunk, de ezt még pótolnunk kell, hogy minden házhoz jusson. Minden zászlót megszentelünk, és átadásukkor a papok imádkoznak a haza


Európa tündékertje: Erdély – kiállítás az Európai Parlamentben

Erdélyi kiállítást rendeznek az Európai Parlamentben. A tárlat huszonkét, gazdagon illusztrált mozgóplakáton mutatja be azokat a hagyományos történelmi tájegységeket, valamint jellegzetes településeket, amelyek alapján egy idegen hiteles képet alkothat magának Erdélyről, ezen belül az erdélyi magyar kultúra és hagyományai gazdagságáról. Székelyföld, Belső-Erdély és a Partium egyforma hangsúllyal képviselteti magát a brüsszeli kiállításon. Mindhárom erdélyi régióból

VÉLEMÉNY. Válaszúton

Ahogy szorul a hurok, úgy nő az ellenállás, és egyre szaporodnak az ideges, jogokat semmibe vevő válaszreakciók. Az vitat­hatatlan, a romániai magyarság vá­lasz­úthoz érkezett, s akár megmaradása múlhat azon, mely irányba tér: kiáll minden formában az őt megillető jogokért, vagy hallgat, meghúzza magát, s reménykedik, talán nem lesz rosszabb. A marosvásárhelyi magyarok elmúlt huszonhárom évét

Magyarul nem lehet segítséget kérni a víkendtelepi hangosbemondón

Megtagadta az anyanyelvű segélykérést a marosvásárhelyi Víkendtelepen működő vakációs rádió (Radio Vacanța) egyik munkatársa a szekelyhon.ro szerint. Egy Berlinben élő hatéves kisunoka eltűnését szerették volna bejelentetni pénteken délután 4 óra körül a víkendtelepi hangosbemondón. Mivel a Németországban született fiúcska csak németül és magyarul ért, a nagyapa arra kérte a szolgálatos műsorvezetőt, hogy e két nyelv


Kétnyelvű feliratokat minden marosvásárhelyi iskolába!

Megdöbbenéssel értesült a kövesdombi iskolában történtekről az RMDSZ Maros megyei szervezete. Az elnök, Brassai Zsombor azt mondta: meggyőződése, hogy az utóbbi héten mesterkélten felfújt kétnyelvű oklevél botrány, a 2-es iskola átnevezését megelőző és követő egyes román politikusok nyílt támadásai, magyarellenes kijelentéseik vezettek ahhoz, hogy a tegnap esti évzárón véleményüket óriásplakáton megjelenítő magyar szülőket rágalmazták. Elfogadhatatlannak


Román-magyar dulakodás a kövesdombi iskolában a kétnyelvű feliratok miatt

A kövesdombi, Liviu Rebreanu Általános Iskola igazgatójának menesztését követeli a magyar szülők csoportja, akik a csütörtök esti tanévzárón óriásplakáttal tiltakoztak a kétnyelvű feliratok kihelyezésének elmulasztása miatt. Nevükben sajtóközleményt fogalmazott meg Horváth Kovács Ádám, amelyből a többi között kiderül: a tegnapi évzáró alkalmával a román tannyelvű osztályok gyerekeinek az iskola háromszínű (piros-sárga-kék) nyakkendőt ajándékozott. és minden