Aktuális

Rómeó és Júlia Kolozsváron

A 15. századi szerelmesekre, akiket el is neveztek kolozsvári Rómeónak és Júliának, a város egykori Benedek-rendi kolostorának belső udvarán eltemetve találták meg. A harminc év körüli pár egymás kezét fogva, egymásra nézve fekszik a kolozsvári kolostor udvarán lévő sírjukban – A nő és a férfi nagyjából harminc év körüli lehetett. Az már biztos, hogy a

Lehet biciklizni Marosvásárhely főterén – levették a tiltó táblát

Törzsök Sándor RMDSZ-es helyi tanácsos kezdeményezésére Marosvásárhely Helyi Tanácsának Közlekedésbiztonsági Bizottsága pénteki ülésén azonnali hatállyal elrendelte a főtér bejáratánál lévő kerékpáros forgalmat tiltó tábla azonnali levételét, ezzel lehetővé téve a kerékpározók számára a városközpontba való közlekedést. Az RMDSZ-es tanácsos kezdeményezése teljesen indokolt volt, hiszen Marosvásárhely azon kevés városok közé tartozott, ahol a bicikliseknek meg volt

Ismét a Megyei Névadó Bizottságnál a Bernády-ügy

A Marosvásárhelyi Tanács április 18-án az 516/2013 iktatószám alatt az RMDSZ frakció közbenjárására ismét a Megyei Névadó Bizottság elé terjesztette a Helyi Tanács által jóváhagyott „Dr. Bernády György Általános Iskola” megnevezést. A megyei konzultatív bizottság 60 napon belül tűzi napirendjére az előterjesztést. A törvény értelmében a megyei bizottság csupán konzultatív jogkörrel rendelkezik. közlemény | az


Megtiltják a radarjelzők használatát

Közzétette honlapján a Szállításügyi Minisztérium a kormány Országos Közlekedésbiztonsági Stratégiájának tervezetét, amely a 2013 és 2020 közötti időszakra vonatkozik. A dokumentum több olyan módosító szándékot vetít előre, amelyek az agresszív vezetők kiszűrését, a gyorshajtás megfékezését és a súlyos balesetek számának csökkentését célozzák. Eszerint megtiltanák a radarjelző készülékek használatát, megteremtenék a törvényi keretet a kilélegzett levegő

Törvényben tiltanák meg Floreának, hogy fákat vágasson ki Marosvásárhelyen

Hamarosan törvénytervezetet terjeszt a parlament elé Borbély László, volt környezetvédelmi miniszter, amelyben szabályozná, hogy az a polgármesterek önhatalmúlag semmiképp ne dönthessenek a fakivágásokról. Ezt Marosvásárhelyen, azon a vasárnapi civil megmozduláson jelentette be Borbély, amelyet a város lakói szerveztek tiltakozásul a szabálytalan fakivágások ellen. A marosvásárhelyi fák védelmében létrehozott Ne vágj ki minden fát elnevezésű Facebook-csoport

Eurós projekt a Tordai- és a Túri-hasadék élővilágának védelmére

Közel 1,7 millió eurós, európai pénzekből finanszírozott projektet indított el pénteken a Kolozs Megyei Tanács a Tordai-hasadék és a Túri-hasadék élővilágának védelmére. A pénteken tartott sajtótájékoztatón Diana Coman projektmenedzser közölte: a projektet az Európai Regionális Fejlesztési Alapból finanszírozzák, célja az, hogy hatékonnyá tegyék a Tordai-hasadék és a Túri-hasadék élővilága megóvására tett intézkedéseket. Mindkét hasadék természetvédelmi


Wizz Air: kényszerleszállás rosszullét miatt

Kényszerleszállást hajtott végre szombat délután a temesvári nemzetközi repülőtéren a Wizz Air légitársaság Bukarest–Pisa járata, miután a fedélzeten rosszul lett egy kisbaba. A 9 hónapos kisbabát fulladásos tünetekkel szállították a temesvári Gyermekkórházba, állapota válságos. A szív- és veseelégtelenségben szenvedő kisgyereket édesanyja Olaszországba vitte volna műtétre. A kicsit beutalták a Gyermekkórház kardiológiai osztályára. A kényszerleszállás után

Restitúció: hatalmas adót készülnek kivetni

Csak az egykori tulajdonosok és örököseik kapják vissza természetben a kommunizmus idején államosított ingatlanjukat Romániában: ha üzérek veszik meg tőlük a visszaigénylési jogot, azok legfeljebb kárpótlást kaphatnak, amelyre 85%-os nyereségadót vetnek ki – közölte Victor Ponta miniszterelnök pénteki sajtóértekezletén. A kormány szerdai ülésén elfogadott, a kommunizmus idején államosított ingatlanokra vonatkozó új jogorvoslati törvény tervezetét ismertette,

Megduplázná az orvosok fizetését az egészségügyi miniszter

Megduplázná az állami kórházakban dolgozó orvosok bérét Eugen Nicolăescu egészségügy-miniszter, ugyanakkor megtiltaná, hogy pácienseiket magánrendelőikbe irányítsák – derült ki a tárcavezető vasárnapi tévéinterjújából. Nicolăescu kifejtette: a szaktárca egy új, 2014-től bevezetendő törvényt készít elő, amellyel ki akarja vonni az orvosokat a közalkalmazottak közül, hogy kivonja őket az egységes bértábla hatálya alól. „Nevetséges, hogy jelenleg egy


Vizsgálat indult a magyarok elgázosításával fenyegetőző román focista ellen

Dan Gavrilescu, a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgója az egyik közösségi portálon azt írta a magyarokról: „Mindannyiatokat elgázosítanálak, és lágerbe küldenélek!”. Az incidens a romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács elé került, s a sportoló klubjának igazgató tanácsa is ülést tart az ügyben. Az Országos Diszkriminációellenes Tanács iktatta a magyarok elgázosításával fenyegetőző szatmárnémeti futballista elleni panaszt – mondta