Aktuális

Bejelentést tett a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem

Bejelentést tett a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem

Sporttanácsadókat képez az ősztől a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE). Az új mesterképző neve ‘Testnevelés és sporttanácsadás’ lesz, és első évfolyama a 2017-2018-os tanévben indul – derül ki a MOGYE honlapján közzétett információkból. Az intézmény vezetősége leszögezte, hogy az új mesterképzés elvégzői a testnevelői tanári, illetve a sporttanácsadói szakmát gyakorolhatják – ez utóbbira eddig

Iskolaünnep kezdődött a Bernádyban

Iskolaünnep kezdődött a Bernádyban

Fotó: Népújság Bernády Napok néven első alkalommal kezdődött iskolaünnep a városépítő polgármesterről elnevezett marosvásárhelyi tanintézetben. „Dr. Bernády György idején öt elemi iskola, polgári iskola, leánygimnázium, felsőkereskedelmi iskola épült a városban“ – emlékeztetett a rendezvénysorozat hétfői, ünnepélyes megnyitóján Kupán Edit igazgató. „Bernády tevékenységében mindig első helyen szerepelt az iskola. Büszke lenne most rátok“ – mondta a

Bejelentés Mihály király egészségi állapotáról

Bejelentés Mihály király egészségi állapotáról

Stabil Mihály király egészségi állapota – közölte hétfőn a királyi ház a romaniaregala.ro weboldalon. „I. Mihály királyt kiváló orvoscsapat veszi körül Svájcban, mellette van ugyanakkor a királyi ház több tagja és két ortodox apáca is. Őfelsége egészségi állapota stabil” – közli az idézett forrás. A romaniaregala.ro szerint jelenleg Margit trónörökös hercegnő és Radu herceg is


Víz nélkül a Bözödi tó: Szilveszter Zoltán fotóriportja

Víz nélkül a Bözödi tó: Szilveszter Zoltán fotóriportja

További képek Facebook-oldalunkon! A témához kapcsolódó, korábbi anyagaink: Látható lesz a víz alatti Bözödújfalu, és íme, miért! Leomlott a vízzel elárasztott bözödújfalusi római katolikus templom Újjáépítenék Bözödújfalu leomlott templomát Erdélyi Atlantisz

Visszatért a tél a Székelyföldre

Visszatért a tél a Székelyföldre

Képünk illusztráció Téli körülmények között zajlik a közlekedés több Kovászna megyei útszakaszon, a hegyvidéki térségekben jelenleg is havazik. A Kovászna Megyei Rendőr-felügyelőség közleménye értelmében a Kézdivásárhely és Focşani közötti 2D jelzésű főúton áll a forgalom, miután egy kamion a hó miatt elakadt a lejtőn. A térségben jelenleg is havazik, ezért a rendőrség arra inti a

Hét új úticél a kolozsvári nemzetközi repülőtérről

Hét új úticél a kolozsvári nemzetközi repülőtérről

Hét új úticél felé indít ebben az évben repülőjáratokat az Avram Iancu kolozsvári nemzetközi repülőtér – jelentette be a reptér vezetősége. „A 2017-es év nyári időszakában a Blue Air légitársaság bővíti erdélyi kínálatát, két Boeing 737-800-as gép fog Kolozsváron állomásozni és új útvonalakat indítanak London (március 26), Lárnaka (április 9.), Nizza (április 10.), Hamburg (június


Baj van az Azomuresben

Baj van az Azomuresben

Törvénytelen és erkölcstelen bánásmóddal vádolja a marosvásárhelyi vegyikombinát vezetőségét a dolgozók szakszervezete. Az Alternativa 2002 arról értesítette lapunkat, hogy a munkáltatók és munkavállalók között egyre súlyosbodó konfliktus alakult ki a kollektív munkaszerződés kitételeinek rögzítése kapcsán, amelynek részeként az Azomaros vezetősége nyomást gyakorol a dolgozókra, és zsarolja azokat, cinikusan kihasználva, hogy az alkalmazottak többsége szegénységben él.

Sztrájkolnak a vasutasok, országszerte több tucat szerelvény vesztegel

Sztrájkolnak a vasutasok, országszerte több tucat szerelvény vesztegel

Országszerte sztrájkolnak a Román Vasúttársaság (CFR) alkalmazottai, emiatt számos vonat vesztegel a vasútállomásokon. Brassó megyében 39 szerelvény vesztegelt szerda reggel a vasúti dolgozók spontán sztrájkja miatt. Ioan Pintea, a CFR brassói regionális igazgatóságának vezetője az AGERPRES hírügynökségnek úgy nyilatkozott, reggel telefonon tanácskozott a CFR vezérigazgatójával, valamint a szállítási miniszterrel. ‘Felszólítottuk az alkalmazottakat, hogy álljanak munkába,

Spontán sztrájk a vasútnál – Csíkszentdomokos közelében vesztegel a Korona

Spontán sztrájk a vasútnál – Csíkszentdomokos közelében vesztegel a Korona

Három vonat áll Hargita megyében a vasutasok sztrájkja miatt, köztük a Korona. A Román Vasúttársaság (CFR) dolgozóinak spontán munkabeszüntetése kapcsán Cosmin Sorin Micloş szakszervezeti vezető elmondta: tagjaik szerdán bementek dolgozni, aláírták a jelenléti ívet, de megtagadták a munkát, tiltakozásul amiatt, hogy nincs kollektív munkaszerződésük és nagyok az eltérések a bérek között. A szakszervezet képviselője szerint


Autósok, figyelem! Körforgalom építése miatt forgalomkorlátozás lesz a Maros-hídnál

Autósok, figyelem! Körforgalom építése miatt forgalomkorlátozás lesz a Maros-hídnál

Fotó: tirgumures.ro Fontos közlekedésrendészeti bejelentést tett a marosvásárhelyi városháza: elkezdődött a körforgalom kialakítása a Maros híd Tisza utcai végénél, ezért március 22-étől, szerdától forgalomkorlátozás lép érvénybe a munkálatok idejére. Ennek megfelelően a hídon fél sávon, felváltva zajlik majd a közlekedés mindkét irányban, csak csúcsidőben, reggel 7 és 9 óra között, valamint délután 5 és este