Aktuális

Téli útviszonyok Hargita megyében

Téli útviszonyok Hargita megyében

Képünk illusztráció A szerdai havazás miatt téli körülmények között lehet közlekedni Hargita megye hegyvidékén. A tavaszi hó főleg azoknak okoz gondot, akik már nyárira cserélték a téli gumikat. Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője szerint téli körülmények vannak a Gyergyószentmiklós (Gheorgheni) – Gyilkos-tó (Lacu Roşu) közötti szakaszon, a Bucsin-tető környékén, ahonnan hófúvást jelentettek, és a

Vihar Maros megyében: áram nélkül maradt települések – fák dőltek az utakra

Vihar Maros megyében: áram nélkül maradt települések – fák dőltek az utakra

Képünk illusztráció Több mint 480 háztartás maradt áramellátás nélkül szerdán Nagysármáson (Sărmaşu) és Bánffytanyán (Sărmăşel Gară), két országutat az erős szél miatt kidőlt fák torlaszoltak el Maros megyében. A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője, Cristian Virag azt nyilatkozta az AGERPRES hírügynökségnek, hogy az Electrica áramszolgáltató csapatai dolgoznak a hálózat helyreállításán. A 15-ös jelzésű országúton Ratosnyán

Vasútra és közútra is fákat döntött ki a heves szél, akadozik a forgalom

Vasútra és közútra is fákat döntött ki a heves szél, akadozik a forgalom

A közúti, de a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okozott az erős szél. Petrozsény közelében, Merisor falunál leállt a vasúti közlekedés, mert a szél a vasútra döntött egy fát. A Barcarozsnyó-Brassópojána útszakaszon (DN1E) két, a szél által kicsavart és az úttestre döntött fenyőfa lehetetlenítette el a forgalmat. A vasúti sínekre döntött egy kiszáradt fát az erős


Szélsőséges időjárás-figyelmeztetés a székelyföldi megyékben

Szélsőséges időjárás-figyelmeztetés a székelyföldi megyékben

Kiadós csapadékra és erős szélre adott ki sárga, illetve narancssárga jelzésű, szerdától péntekig érvényes figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Igazgatóság (ANM). A meteorológusok szerint április 19-én 9 és 18 óra között havazásra és hóviharokra vonatkozó narancssárga jelzésű figyelmeztetés lesz érvényben Déli-Kárpátokban és a Bánsági-hegyekben. Az érintett megyék Krassó-Szörény, Mehedinţi, Gorj, Vâlcea és Argeş. A Déli-Kárpátok magasan

Behavazott! Karácsonyi hangulat húsvétkor

Behavazott! Karácsonyi hangulat húsvétkor

Fotó: Romania TV Miután már 24 Celsius-fokot is elért a húsvéti időjárás, és azt hittük, végképp itt a tavasz, beköszöntött a havazás. A hó már vasárnap este lehullott a Prahova völgyében és a Fundáta környékén. Az ott túrázók arra ébredtek, hogy ünnepet cserélt az időjárás, és a karácsonyhoz nyújtott dekorációt. A turisták többnyire a házakban


Rohamosan terjed a kanyaró Romániában

Rohamosan terjed a kanyaró Romániában

Romániában az elmúlt héten több mint hétszázzal nőtt a kanyaróban szenvedő betegek száma, ami csaknem négyszerese az elmúlt kilenc hét átlagának. Az egészségügyi hatóság pénteki közlése szerint 4793 beteget tartottak nyilván a hatóságok, ebből 21-en meghaltak. A legtöbb, 5-5 halálos esetet Arad, Temes és Dolj megyében jegyezték. Legutóbb kedden jelentettek két halálesetet a bukaresti hatóságok.

Nagypénteken Krisztus kereszthalálára emlékeznek a keresztények

Nagypénteken Krisztus kereszthalálára emlékeznek a keresztények

Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja, amikor Jézus elítélésére, megkínzására, halálára és temetésére emlékeznek a keresztények – olvasható a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) által az MTI-hez eljuttatott közleményben. Ezen a napon a katolikus egyház szigorú böjt megtartását kéri a hívektől, a 18 és 60 év közöttiek háromszor étkezhetnek, és egyszer lakhatnak jól, valamint 14

Diáknapok Marosvásárhelyen

Diáknapok Marosvásárhelyen

Közleményben adták hírük a szervezők az idei diáknapokkal kapcsolatos tudnivalókat. Ezt olvashatják az alábbiakban. 20. Marosvásárhelyi Diáknapok és Diákfesztivál Gyakran mondják, nem csak a 20 éveseké a világ és ez nem is lehetne igazabb a 2017-es Marosvásárhelyi Diáknapok és Diákfesztivál keretein belül sem! Quimby és Kowalsky meg a Vega, hogy csak párat említsünk az idén


Visszatér a tél: akár mínusz 11 Celsius-fok is lehet!

Visszatér a tél: akár mínusz 11 Celsius-fok is lehet!

Visszatér a tél a Keleti-Kárpátok északi régióiban, a hőmérséklet akár mínusz 11 Celsius-fokra is lecsökkenhet – figyelmeztet a Neamţ megyei Salvamont hegyimentő-szolgálat. Neamţ megye hegyvidékein, így a turisták által közkedvelt Csalhó-hegységben is visszatér a tél a húsvéti hétvégére, 1.400 méter fölött hóviharokkel kell számolni – közölte az AGERPRES hírügynökséggel Raul Papalicef, a Neamţ megyei Salvamont