Sport

Az eszéki csapatkapitány a Kolozsvári CFR-nél folytatja

Az eszéki csapatkapitány a Kolozsvári CFR-nél folytatja

Horvát labdarúgót igazolt az 1. ligás Kolozsvári CFR: az eszéki csapat korábbi kapitánya, Tomislav Sorsa érkezik a Gépész utcába. A jobb középpályás poszton szereplő játékos pályafutása kezdete óta az NK Osijek futballistája, egy évadot (2008/2009) szerepelt kölcsönben a Karlovacnál.

A románokat legyőzve lettek Európa-bajnokok a magyarok

A románokat legyőzve lettek Európa-bajnokok a magyarok

A magyar női válogatott nyerte a Bukarestben rendezett 3×3-as kosárlabda Európa-bajnokságot. Az európai szövetség honlapjának beszámolója szerint a Károlyi Andrea és Jakab Máté által felkészített együttes mind az öt mérkőzésén győzött, a vasárnapi fináléban a házigazda román csapat felett diadalmaskodott. A Medgyessy Dóra, Ruják Nóra, Szabó Petra, Theodoreán Alexandra összeállítású magyar válogatott a csoportküzdelmek során

Meccs közben sms-ezett a feleségével a ciprusi teniszező

Meccs közben sms-ezett a feleségével a ciprusi teniszező

Meccs közben sms-t küldött feleségének Marcos Baghdatis. A ciprusi teniszező a francia Gael Monfils-szel mérkőzött az amerikai nyílt bajnokságon, amikor az egyik szünetben azt üzente élete társának, hogy most éppen Grand Slam-nyolcaddöntőt játszik, és a találkozó után felhívná, ha lehetne. Tettét a bíró szabálytalanságként értékelte, ezért figyelmeztetésben részesítette a játékost, aki amúgy három játszmában kikapott.


Drámai hajrá Kolozsváron: Románia a 95. percben bukta el a két pontot

Drámai hajrá Kolozsváron: Románia a 95. percben bukta el a két pontot

Döntetlenre játszott első vb-selejtezős mérkőzésén Románia labdarúgó-válogatottja Montenegró ellen, vasárnap este. A találkozó első gólját Adrian Popa szerezte a 85. percben, Stevan Jovetic két perccel később egyenlített. A románok még így is megnyerhették volna a mérkőzést, hiszen az ötödik hosszabbításpercben büntetőhöz jutottak, azonban a tizenegyest Nicolae Stanciu csúnyán fölé lőtte.

Michelisz Norbert futamot nyert Japánban

Michelisz Norbert futamot nyert Japánban

Michelisz Norbert előbb futamot nyert, majd a nyolcadik helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) idei szezonjának kilencedik állomásán, a japán Motegiben. Michelisz honlapjának beszámolója szerint a vasárnapi nyitófutamon rajt-cél győzelmet aratott, ugyanis az első rajthelyről indult. A magyar versenyzőnek ez volt az első futamgyőzelme a szezonban és a Honda gyári pilótájaként. Japánban másodszor, WTCC-s pályafutása során

Rosberg győzött az Olasz Nagydíjon és két pontra felzárkózott

Rosberg győzött az Olasz Nagydíjon és két pontra felzárkózott

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat vasárnap Monzában. A második helyről rajtoló német versenyzőnek ez volt idei hetedik, egyben pályafutása 21. futamgyőzelme. Rosberg mögött csapattársa, a világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton lett a második, aki továbbra is vezet a pontversenyben, de előnye két pontra csökkent. Harmadikként a Ferrari négyszeres világbajnoka,


Berki Krisztiánról nevezik el a lólengés egyik elemét

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián tornászról nevezik el a lólengés egyik elemét. „2008-ban mutattam be először a Thomas-orsót kápán. Londonban ezzel kezdtem a gyakorlatomat. Sok mindent elérhet egy sportoló, de az, hogy elemet neveznek el róla, talán a legnagyobb dicsőség a pályafutásában” – írta közösségi oldalán a 31 éves Berki. Hozzátette: a Thomas-orsó

Ezüstérmes a magyar csapat a négyesfogathajtó-vb-n

Ezüstérmet nyert a magyar csapat a hollandiai Bredában vasárnap befejeződött négyesfogathajtó-világbajnokságon. A Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József összeállítású együttes a címüket megvédő hollandok mögött, a harmadikként záró németeket megelőzve harcolta ki a második helyet. Egyéniben ifj. Dobrovitz hatodik, Lázár Zoltán nyolcadik, Dobrovitz pedig tizedik lett, továbbá a csak egyéniben érdekelt Váczi István a

Póta Georgina párosban World Tour-versenyt nyert

Póta Georgina – a svéd Matilda Ekholmmal az oldalán – megnyerte a csehországi Olomoucban rendezett asztalitenisz World Tour-versenyt női párosban. A nemzetközi szövetség (ITTF) honlapja szerint a magyar, svéd duó a 16 között román, a negyeddöntőben lengyel, az elődöntőben cseh kettőst győzött le három játszmában, a döntőben pedig az orosz Marija Dolgih, Polina Mihajlova páros


Téli olimpia: Norvég, szlovén és német továbbjutás hokiban

A norvég, a szlovén és a német válogatott jutott ki a 2018-as pjongcsangi téli olimpia férfi jégkorongtornájára. Vasárnap három helyszínen, Oslóban, Minszkben és Rigában is döntőnek beillő összecsapásokat rendeztek az ötkarikás indulási jogért. Oslóban a norvégok a franciákat győzték le hajrában szerzett góllal, ugyanígy járt a német együttes Rigában a lettekkel szemben. Minszkben a szlovénok