Sport

Kikapott a vb-negyeddöntőben a magyar női kézilabda-válogatott

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar női kézilabda-válogatott a szerbiai világbajnokságon, mivel szerdán a belgrádi negyeddöntőben kétszeri hosszabbítást követően 33-31-re kikapott a brazil csapattól. A magyarok az 5-8. hely valamelyikén végeznek attól függően, hogy a másik három negyeddöntőben mely csapatok esnek ki. Tovább a folytatáshoz… mediatica.sport

Sima győzelemmel döntős a Bayern a klubvilágbajnokságon

A Bajnokok Ligája-győztes jutott be elsőként a Marokkóban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság döntőjébe, miután kedden 3-0-ra legyőzte a kínai Kuangcsou Evergrande-et. Az Agadirban rendezett, végig egyoldalú meccsen Franck Ribéry, Mario Mandzukic és Mario Götze szerezte a német együttes góljait. A Bayern a szombati fináléban a brazil Atlético Mineiróval, vagy a hazai Raja Casablanca együttesével találkozik. Tovább a

Gyereket vár a háromszoros olimpiai bajnok kajakos

Gyereket vár a háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Kovács Katalin – erről a Nemzeti Sport szerdai száma adott hírt. A 37 éves, 31-szeres világbajnok versenyző a sportnapilapnak elmondta: az augusztusi, duisburgi vb után négy héttel derült ki, hogy várandós, s párjával júniusra várják első gyermekük érkezését. Tovább a folytatáshoz… mediatica.sport


Női kézi vb – Nyolc között a magyar lányok

Bejutott a negyeddöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott a szerbiai világbajnokságon, miután a hétfői nyolcaddöntős mérkőzésén 28-21-re legyőzte az olimpiai és világbajnoki bronzérmes spanyol csapatot. A szerdai, belgrádi negyeddöntőben a hollandokat legyőző brazil együttes vár Hajdu János szövetségi kapitány csapatára. Tovább a folytatáshoz mediatica.sport

Rossz ómen a Juventus számára az Európa-ligában

A Bajnokok Ligájából a Galatrasaray elleni múlt heti vereséggel kiesett Juventus az ugyancsak török Trabzonsporral csap össze a 32 között. A hétfői, nyoni sorsoláson az is kiderült, hogy amennyiben továbbjut a torinói csapat, a papírforma alapján a dán Esbjerggel megmérkőző Fiorentinával találkozhat. A nyolcaddöntőbe jutásért kiírt párharcok első mérkőzéseit február 20-án, míg a visszavágókat február

City-Barca és Bayern-Arsenal nyolcaddöntők lesznek a BL-ben

A címvédő Bayern München a Premier League-ben listavezető Arsenallal játszik a BL nyolcaddöntőjében – derült ki a sorozat kieséses szakaszának hétfői, nyoni sorsolásán. A német és az angol csapat a sorozat előző kiírásában is a nyolcaddöntőben találkozott egymással, akkor a Bayern idegenben lőtt több góllal jutott tovább. Emellett a slágerpárosítás a Manchester City-FC Barcelona lesz


Női kézi vb – Románia kiesett a nyolcaddöntőben

Hiábavalónak bizonyult a román válogatott magyarok elleni győzelme, és ezzel az előkelőbb csoporthelyezés a Szerbiában zajló női kézilabda-világbajnokságon: Gheorghe Tadici csapata alulmaradt az esélytelenebbnek tartott lengyelekkel szemben a vasárnap esti nyolcaddöntőben. Bár szinte végig vezetett, a találkozó utolsó perceiben nem tudott mit kezdeni a jobban hajrázó rivális játékával. A román együttes a találkozó java részében

Ismertté vált, kik játsszák az elődöntőt a klubvilágbajnokságon

A hazai Raja Casablanca jutott be utolsóként a Marokkóban zajló klubvilágbajnokság elődöntőjébe, miután hosszabbítást követően 2-1-re legyőzte a mexikói Monterreyt. A Casablanca a szerda esti elődöntőben a brazil Atlético Mineiróval találkozik. Tovább a folytatáshoz… mediatica.sport

Gyurta Gergely Európa-bajnok 1500 gyorson

Gyurta Gergely (1500 m gyors) arany-, Hosszú Katinka (100 m vegyes) ezüstérmes lett a Dániában zajló rövid pályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. Az olimpiai bajnok Gyurta Dániel 22 éves öccse, aki a 2010-es dubaji rövidpályás világbajnokságon harmadikként végzett, élete eddigi legnagyobb sikerét aratta mostani győzelmével, amelyet rendkívül okos versenyzéssel szerzett meg. Tovább a folytatáshoz… mediatica.sport


Pantilimon hármat kapott az Arsenaltól, a Manchester City mégis nyert

A román válogatott Costel Pantilimonnal a kapuban három gólos győzelmet aratott szombaton a Manchester City az Arsenal ellen az angol labdarúgó Premier Liga 16. fordulójában. Sikerükkel a 32 pontos világoskékek feljöttek a rangsor második helyére, míg a 35 pontos Ágyúsok őrzik vezető pozíciójukat a tabellán. Tovább a folytatáshoz… mediatica.sport