Sport

Szabics nem kell a Sturm Graznak

Noha szerződése a jövő nyárig szól, elképzelhető, hogy többé nem lép pályára Szabics Imre (képünkön) a Sturm Graz focicsapatában. Erről az osztrák gárda ügyvezető igazgatója, Gerhard Goldbrich beszélt, utalva arra, a magyar válogatott csatár elég időt kapott a bizonyításra. „Tudjuk, hogy Szabicsnak 2014 nyaráig van szerződése, ám eldöntöttük, hogy ő többet nem játszhat nálunk. Sok

Ferrari: kezdetben mindkét pilóta egyenrangú lesz

A Ferrari nem változtat a csapaton belüli renden, azaz a jövő évi Forma-1-es sorozatot pilótái, a kétszeres világbajnok spanyol Fernando Alonso és a héten szerződtetett, 2007-ben győztes finn Kimi Räikkönen egyenrangú félként kezdik. „Később aztán, amikor a vb-pontok megszerzése szempontjából logikusnak és helyesnek tűnik, egyik versenyző segítheti a másikat, de a szezon elején mindketten azonos

Zárt kapu fenyeget a román–magyar miatt

Vizsgálatot indított a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a múlt pénteki román–magyar vb-selejtezőn rendes időközönként felcsendülő magyarellenes kórus kapcsán – értesült a Ziare.com. A portál hivatalos forrásokra hivatkozva azt írta: az eljárás elindítását maga a FIFA kezdeményezte azt követően, hogy az összecsapásra kiküldött megfigyelő, az angol Mike Foster azt írta a jelentésébe: „a román szurkolók idegengyűlölő tartalmú


Räikkönen aláírt a Ferrarihoz

A Ferrari Forma-1-es istálló szerdán megerősítette a napok óta keringő hírt, mely szerint Kimi Räikkönen a következő szezontól náluk folytatja a pályafutását. A Lotus finn pilótája már hétfőn aláírta szerződését az olasz csapattal, majd kedden a brazil Felipe Massa is közölte, hogy távozik a Ferraritól. A 33 éves Räikkönen 2007 és 2009 között volt már

Ilyen öngólt még nem látott a világ – videó

Mindig fájdalmas az elődöntőben búcsúzni egy labdarúgótornától, hát még, ha egy ehhez hasonló öngól vet véget a csapat álmainak. A Xinjiang húsz éven aluli alakulatának a Liaoning volt az ellenfele vasárnap a kínai Nemzeti Játékok döntőbe jutásáért vívott harcban. A 62. percig gól nélkül álltak a fiatalok, amikor a Liaoning egy teljesen ártalmatlannak tűnő támadásból

Vicc: kapus nélkül kezdődött a mérkőzés – videó

Nem állt a kapujában a Macedónia-Skócia vb-selejtező második félidejének elején a hazaiak kapusa. Tomislav Pacovski, a macedón kapus úgy tűnik elfelejtette, hogy a futballmeccsek félideje csak 15 perces. Ugyanis már pár másodperce elkezdődött a Skócia elleni vb-selejtező második félideje, amikor úgy gondolta, hogy ő is visszaáll a kapuba. Amellett se menjünk el szó nélkül, hogy


Piturca szerint gyanús a magyar-észt végeredménye

Furcsállotta Magyarország észtek felett aratott nagyarányú győzelmét Victor Piturca román szövetségi kapitány, aki szerint ez az eredmény a „futball furcsaságai” közé tartozik. A szakvezető a 2-0-s vendéggyőzelemmel végződött román-török mérkőzés utáni sajtótájékoztatón értékelte a csoportállást, és kitért a budapesti találkozóra is. Piturca elmondta, számára „hihetetlennek tűnik”, hogy Magyarország ilyen elsöprő győzelmet aratott Észtország felett. Piturca

Magyarország – Észtország 5-1. Dzsudzsák: nem kell sajnálni minket

Visszavette a vb-selejtezős csoport második helyét a magyar labdarúgó-válogatott, miután kedden este 5-1-re legyőzte Észtországot. A magyar válogatott góljait Ragnar Klavan (öngól), Hajnal Tamás, Böde Dániel, Németh Krisztián és Dzsudzsák Balázs szerezték, az észtektől Tarmo Kink volt eredményes. A magyar csapatot a szerencse is segítette, hiszen az első gólnál két észt játékos „közreműködésével” jutott a

Románia – Törökország 0-2. Élnek a magyar pótselejtezős remények

Visszajött a magyar pótselejtezős remény, miután Románia hazai környezetben kétgólos vereséget szenvedett kedden este Törökországgal szemben. A magyarok várható győzelmével ugyanis (a román meccs zárultakor Dzsudzsákék 4-1-re vezettek az észtek ellen) az Egervári-legénység átvette a második helyet a csoportban, előnye egy pont Romániával és Törökországgal szemben. A továbbiakban Hollandiával és Andorrával játszik, míg a románok


A NOB még mindig várja vissza Armstrong olimpiai bronzérmét

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) még mindig nem kapta vissza a doppingvétség miatt örökre eltiltott amerikai kerékpárostól, Lance Armstrongtól a 2000-es sydneyi játékokon szerzett bronzérmét. Thomas Bach, a NOB alelnöke – aki esélyes a NOB elnöki posztjára – kijelentette: kilenc hónapja várják, hogy a kerékpáros visszaszolgáltassa ötkarikás bronzérmét, amelyet az egyéni időfutamban gyűjtött be. Hozzátette,