A City csak a 92. percben nyert másodosztályú Ligakupa-ellenfele ellen

A bajnokságot toronymagasan vezető Manchester City hazai pályán csak az utolsó pillanatokban szerzett góllal győzött 2-1-re a másodosztályú Bristol City ellen az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

A végig szervezetten és hősiesen küzdő vendégek a meccsen szinte végig csak védekeztek, a szünetre mégis 1-0-ás előnnyel mehettek pihenni, mivel a 44. percben Bobby Reid büntetőből eredményes volt.

A manchesteriek már az első játékrészben is számos helyzetet alakítottak ki, a második félidőben azonban még nagyobb sebességre kapcsoltak és Kevin De Bruyne az 55. percben egyenlített. Ezt követően a City nagy erőket mozgósított a győzelemért, ennek ellenére sokáig úgy tűnt, bravúros döntetlennel távozik majd a Bristol City, a csereként beállt Sergio Agüero azonban a 92. percben megszerezte a győztes találatot.

A visszavágót két hét múlva rendezik.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés: Manchester City-Bristol City (II. osztályú) 2-1 (0-1).
Szerdán játsszák: Chelsea-Arsenal (romániai idő szerint 22.00 órától).

A döntőt február 25-én a londoni Wembley Stadionban játsszák.