A kenyai James Barmasi Kiptum nyerte a Bukaresti Maratont

A kenyai James Barmasi Kiptum nyerte meg a vasárnap megrendezett 9. Bukaresti Maratont. A 32 éves kenyai atléta 2 óra 15 perc és 5 másodperc alatt teljesítette a 42,195 km-es távot.

A második és harmadik helyen szintén kenyai futó végzett: Edwin Kiplagat Kitum (02:16:52) és Patrick Kiprono Kimeli (02:18:36). A romániai versenyzők közül Sorin Mineran nevéhez fűződik a legjobb eredmény: ő 2 óra 30 perc és 22 másodperces idővel az ötödik helyen zárt.

A nők versenyében etióp győzelem született: a tavalyi nyertes Zeritu Begashaw Wakjira ért célba ezúttal is elsőként, 2 óra, 40 perc és 33 másodperc alatt. Őt a kenyai Sally Jemutai Kimaiyo (02:40:50) és a szintén etiópiai Fatuma Usen Tayr (02:40:53) követte. A negyedik helyen a Romániát képviselő Ana Veronica Rodean végzett, aki 2 óra, 51 perc és 5 másodperc alatt teljesítette a távot.

Az első helyezett 2.500 eurós, a második 1.500 eurós, a harmadik pedig 800 eurós pénzdíjat nyert a férfiak és nők versenyében egyaránt.

Az idei Bukaresti Maratonon összesen több mint 14.000 atléta állt rajthoz.