Bajnokok Ligája – A csoportkörbe jutott csapatok és a menetrend


Öt angol klub szerepel a labdarúgó Bajnokok Ligája 32 csapatos főtábláján a 2017/18-as idényben. A szigetországiaktól azért játszik öt együttes a csoportkörben, mert a bajnokság három dobogósa, a Chelsea, a Tottenham Hotspur és a Manchester City alanyi jogon került oda, a negyedik FC Liverpool a selejtezőt vette sikerrel, míg a Manchester United Európa Liga-győztesként indulhat.

A 32 gárda közül kizárólag a német ezüstérmes RB Leipzig foglalkoztat magyar futballistát, méghozzá a válogatott kapust, Gulácsi Pétert.


A Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott csapatok:
Chelsea (angol), Tottenham Hotspur (angol), Manchester City (angol), Manchester United (angol), FC Liverpool (angol), Real Madrid (spanyol), FC Barcelona (spanyol), Atlético Madrid (spanyol), Sevilla (spanyol), Bayern München (német), RB Leipzig (német), Borussia Dortmund (német), Juventus (olasz), AS Roma (olasz), SSC Napoli (olasz), Benfica (portugál), FC Porto (portugál), Sporting Lisboa (portugál), AS Monaco (francia), Paris Saint-Germain (francia), CSZKA Moszkva (orosz), Szpartak Moszkva (orosz), Sahtar Donyeck (ukrán), RSC Anderlecht (belga), Feyenoord (holland), Besiktas (török), FC Basel (svájci), Olimpiakosz (görög), Celtic Glasgow (skót), Maribor (szlovén), APOEL (ciprusi), Qarabag (azeri)

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének menetrendje (kezdési időpontok közép-európai idő szerint):

A csoport:
– szeptember 12., kedd:
Benfica (portugál)-CSZKA Moszkva (orosz) 20.45
Manchester United (angol)-FC Basel (svájci) 20.45
– szeptember 27., szerda:
FC Basel-Benfica 20.45
CSZKA Moszkva-Manchester United 20.45
– október 18., szerda:
CSZKA Moszkva-Basel 20.45
Benfica-Manchester United 20.45
– október 31., kedd:
Basel-CSZKA Moszkva 20.45
Manchester United-Benfica 20.45
– november 22., szerda:
CSZKA Moszkva-Benfica 18.00
Basel-Manchester United 20.45
– december 5., kedd:
Benfica-Basel 20.45
Manchester United-CSZKA Moszkva 20.45

B csoport:
– szeptember 12., kedd:
Bayern München (német)-RSC Anderlecht (belga) 20.45
Celtic Glasgow (skót) – Paris Saint-Germain (francia) 20.45
– szeptember 27., szerda:
Paris Saint-Germain – Bayern München 20.45
RSC Anderlecht-Celtic Glasgow 20.45
– október 18., szerda:
RSC Anderlecht – Paris Saint-Germain 20.45
Bayern München-Celtic Glasgow 20.45
– október 31., kedd:
Paris Saint-Germain – RSC Anderlecht 20.45
Celtic Glasgow-Bayern München 20.45
– november 22., szerda:
RSC Anderlecht-Bayern München 20.45
Paris Saint-Germain – Celtic Glasgow 20.45
– december 5., kedd:
Bayern München – Paris Saint-Germain 20.45
Celtic Glasgow-RSC Anderlecht 20.45

C csoport:
– szeptember 12., kedd:
Chelsea (angol)-Qarabag (azeri) 20.45
AS Roma (olasz)-Atlético Madrid (spanyol) 20.45
– szeptember 27., szerda:
Qarabag-AS Roma 18.00
Atlético Madrid-Chelsea 20.45
– október 18., szerda:
Qarabag-Atlético Madrid 18.00
Chelsea-AS Roma 20.45
– október 31., kedd:
Atlético Madrid-Qarabag 20.45
AS Roma-Chelsea 20.45
– november 22., szerda:
Qarabag-Chelsea 18.00
Atlético Madrid-AS Roma 20.45
– december 5., kedd:
Chelsea-Atlético Madrid 20.45
AS Roma-Qarabag 20.45

D csoport:
– szeptember 12., kedd:
FC Barcelona (spanyol)-Juventus (olasz) 20.45
Olimpiakosz (görög)-Sporting Lisboa (portugál) 20.45
– szeptember 27., szerda:
Sporting Lisboa-FC Barcelona 20.45
Juventus-Olimpiakosz 20.45
– október 18., szerda:
Juventus-Sporting Lisboa 20.45
FC Barcelona-Olimpiakosz 20.45
– október 31., kedd:
Sporting Lisboa-Juventus 20.45
Olimpiakosz-FC Barcelona 20.45
– november 22., szerda:
Juventus-FC Barcelona 20.45
Sporting Lisboa-Olimpiakosz 20.45
– december 5., kedd:
FC Barcelona-Sporting Lisboa 20.45
Olimpiakosz-Juventus 20.45

E csoport:
– szeptember 13., szerda:
Maribor (szlovén)-Szpartak Moszkva (orosz) 20.45
FC Liverpool (angol)-Sevilla (spanyol) 20.45
– szeptember 26., kedd:
Sevilla-Maribor 20.45
Szpartak Moszkva-FC Liverpool 20.45
– október 17., kedd:
Szpartak Moszkva-Sevilla 20.45
Maribor-FC Liverpool 20.45
– november 1., szerda:
Sevilla-Szpartak Moszkva 20.45
FC Liverpool-Maribor 20.45
– november 21., kedd:
Szpartak Moszkva-Maribor 18.00
Sevilla-FC Liverpool 20.45
– december 6., szerda:
Maribor-Sevilla 20.45
FC Liverpool-Szpartak Moszkva 20.45

F csoport:
– szeptember 13., szerda:
Feyenoord (holland)-Manchester City (angol) 20.45
Sahtar Donyeck (ukrán)-SSC Napoli (olasz) 20.45
– szeptember 26., kedd:
SSC Napoli-Feyenoord 20.45
Manchester City-Sahtar Doneck 20.45
– október 17., kedd:
Manchester City-SSC Napoli 20.45
Feyenoord-Sahtar Doneck 20.45
– november 1., szerda:
SSC Napoli-Manchester City 20.45
Sahtar Doneck-Feyenoord 20.45
– november 21., kedd:
Manchester City-Feyenoord 20.45
SSC Napoli-Sahtar Doneck 20.45
– december 6., szerda:
Feyenoord-SSC Napoli 20.45
Sahtar Doneck-Manchester City 20.45

G csoport:
– szeptember 13., szerda:
RB Leipzig (német)-AS Monaco (francia) 20.45
FC Porto (portugál)-Besiktas (török) 20.45
– szeptember 26., kedd:
Besiktas-RB Leipzig 20.45
AS Monaco-FC Porto 20.45
– október 17., kedd:
AS Monaco-Besiktas 20.45
RB Leipzig-FC Porto 20.45
– november 1., szerda:
Besiktas-AS Monaco 18.00
FC Porto-RB Leipzig 20.45
– november 21., kedd:
Besiktas-FC Porto 18.00
AS Monaco-RB Leipzig 20.45
– december 6., szerda:
RB Leipzig-Besiktas 20.45
FC Porto-AS Monaco 20.45

H csoport:
– szeptember 13., szerda:
Real Madrid (spanyol)-APOEL (ciprusi) 20.45
Tottenham Hotspur (angol)-Borussia Dortmund (német) 20.45
– szeptember 26., kedd:
Borussia Dortmund-Real Madrid 20.45
APOEL-Tottenham Hotspur 20.45
– október 17., kedd:
APOEL-Borussia Dortmund 20.45
Real Madrid-Tottenham Hotspur 20.45
– november 1., szerda:
Borussia Dortmund-APOEL 20.45
Tottenham Hotspur-Real Madrid 20.45
– november 21., kedd:
APOEL-Real Madrid 20.45
Borussia Dortmund-Tottenham Hotspur 20.45
– december 6., szerda:
Real Madrid-Borussia Dortmund 20.45
Tottenham Hotspur-APOEL 20.45

MTI

Nyomj egy lájkot is, ha tetszett a cikk!