Európa Liga: Előnnyel várja a hazai visszavágót a Manchester United

Marcus Rashford megszerzi az angol csapat gólját

Vigói győzelmével előnnyel várja a hazai visszavágót a Manchester United a labdarúgó Európa Liga elődöntőjében.

A csütörtöki találkozó első helyzete a Celta Vigo előtt adódott, azt követően viszont a Manchester United fokozatosan átvette az irányítást, és a szünetig a kapura veszélyesebbnek bizonyult a házigazdánál. A spanyolok kapusa, Sergio Álvarez többször bravúrral védett.

Az EL-elődöntőre három bajnoki vereséggel érkező Celta Vigo a fordulást követően aktívabb volt ellenfelénél, de gólveszélyes helyzetet nem tudott kidolgozni. A 67. percben Marcus Rashford szabadrúgásból talált be a hazaiak kapujába, Sergio Álvarez kapus rosszul helyezkedett. Gólelőnyét a folytatásban fegyelmezett védőmunkával tartotta meg az MU.

Elődöntő, első mérkőzés: Celta Vigo (spanyol)-Manchester United (angol) 0-1 (0-0)
gólszerző: Rashford (67.)
Szerdán játszották: Ajax Amsterdam (holland)-Olympique Lyon (francia) 4-1 (2-0).

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik.