Meglepetés Kolozsváron: a CFR kikapott a Hermannstadttól

Fotó: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ.

Az FC Hermannstadt meglepetésre 1-0-s idegenbeli győzelmet aratott a Kolozsvári CFR 1907 felett kedden, az év utolsó Szuperliga-mérkőzésén.

A bajnoki címvédő egyetlen nagy gólszerzési lehetőségét a 31. percben hagyta ki, amikor Biriligea kapu fölé lőtt . A vendégek a mérkőzés utolsó percében Bejan révén szereztek gólt – ez volt egyébiránt a nagyszebeniek egyetlen kapura küldött lövése a mérkőzésen.

Szuperliga, 21. forduló: FC Voluntari – Konstancai FCV Farul 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári FCU 2-1, CSU Craiova – Chindia Târgoviște 3-0, Campionii FC Argeș Pitești – CS Mioveni 2-2, Petrolul 52 Ploiești – Universitatea 1948 Craiova 1-1, Aradi UTA – Bukaresti Rapid 1923 1-1, Bukaresti FCSB – Botosáni FC 1-0, Kolozsvári CFR 1907 – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1.

A tabellát a FCV Farul vezeti 45 ponttal, mögötte a Kolozsvári CFR 1907 a második (44), majd következik az FCSB (38), a Rapid 1923 (38), a CSU Craiova (38), az FC Hermannstadt (33), a Sepsi OSK (32), a Petrolul 52 (30), az FC Voluntari (26), az U 1948 Craiova (23), a CFC Argeș (23), a Chindia (21), a Botosáni FC (21), a Kolozsvári FCU (19), az Aradi UTA (19) és a CS Mioveni (9).

Szuperliga, 21. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Nagyszebeni Hermannstadt 0-1 (0-0).

• CFR 1907: Scuffet – Manea (88. Braun), Kolinger, Yuri, Camora – Deac (81. Yeboah), Boateng, Cvek (88. Mistrati), Bîrligea – Malele, Janga (46. Roger). Edző: Dan Petrescu.
  • HERMANNSTADT: Letica – Butean, Bejan, Antoche, Opruț – Biceanu (78. Răuță), Mino, Oroian (59. D. Iancu) – Medina (59. (I. Petrescu), Paraschiv, Balaure (83. Babic). Edző: Marius Măldărașanu.
  • Sárga lap: Kolinger (43.), Camora (90+3.), illetve Letica (79.).
  • Kiállítva: Kolinger (90+5.).
  • Vezette: Andrei Chivulete – Sebastian Gheorghe, Marius Badea – Andrei Antonie.
  • VAR-játékvezetők: George Vidican – Stelian Slabu.
  • Ellenőr: Iosif Olah.