Nyolc gól Marosvásárhelyen

Nyolc gól született a Gaz Metan – Marosludas mérkőzésen, a 4. ligás labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában, pénteken, Marosvásárhelyen: egyaránt négyszer voltak eredményesek a házigazdák és négyszer a vendégek, így egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon. Hasonlóan döntetlenre végződött a Nyárádszereda – Marosvásárhelyi MSE összecsapás. A viharos erejű szél dacára a játékvezető engedélyezte a mérkőzés megrendezését, bár a labda a levegőben visszakanyarodott, ha a védekező csapat tisztázni próbált, illetve ugyanennek a hatalmas erejű légmozgásnak köszönhetően lőttek gólt a házigazdák csaknem félpályáról, az első félidőben. Szünet után viszont már ők kényszerültek többet harcolni a közben jelentősen csendesedő széllel, az ellenfél pedig kihasznált egyet a helyzetei közül, és így ponttal távozhatott. Végezetül a harmadik 4. ligás, marosvásárhelyi csapat, az 1. ligában szereplő ASA csikócsapata, amely a bajnoki cím várományosa, simán elintézte a tovább gyengélkedő Búzásbesenyőt. Két másik eredmény is van a 23. fordulóból, a Gliga Companies és a Bergenye visszalépése következtében játék nélkül nyert a Nagysármás és a Szováta. Az eredmények: Nagysármás – Szászrégeni Gliga Companies 3-0, Marosvásárhelyi ASA II – Búzásbesenyő 5-0, Kisikland-Mezőbergenye – Szováta 0-3, Marosvásárhelyi Gaz Metan – Marosludas 4-4, Nyárádszereda – Marosvásárhelyi MSE 1-1. Ranglista:

1 Marosvásárhelyi ASA II 23 19 2 2 71-12 59 +23
2 Marosludas 22 15 5 2 85-18 50 +17
3 Szováta 23 14 3 6 83-40 45 +12
4 Nyárádtő 22 14 3 5 75-35 45 +12
5 Kutyfalva 22 11 5 6 55-32 38 +5
6 Marosoroszfalu 22 11 4 7 57-38 37 +4
7 Búzásbesenyő 23 11 4 8 64-57 37 +4
8 Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor 22 10 6 6 51-38 36 +3