Szenzációs román győzelem az olimpiai bajnok orosz csapat fölött

A román női kézilabda-válogatott szenzációs, 22-17 arányú győzelmet aratott szerda este az olimpiai bajnok orosz csapat fölött a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság D csoportjában. A csoport másik meccsén Norvégia 34-16 arányban lelépte Horvátországot. A C csoportban Magyarország elszenvedte második vereségét is, ezúttal 19-23 arányban, Dániától.

Románia nagyszerű mérkőzést játszott, amelyen a fiatal Denisa Dedu hihetetlen teljesítményt mutatott be: 39 lövésből 22-t kivédett (56%).

Megjegyzendő, hogy a román csapat egyetlen pillanatig sem szorult hátrányba.

2-2-ig (5. perc) fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán 11 perc következett, ami alatt az oroszok egyetlen gólt sem lőttek, de ötöt kaptak, 7-2 (17), a szünetre 11-9 lett.

A második játékrész elején az oroszok 11-en kiegyenlítenek, de nem tudják átvenni a vezetést. 16-14-es állásnál (40) tíz percig egyik csapatnak sem sikerül gólt lőnie, 17-en ismét egyenlő lesz, de onnan a román csapat egy 5-0-s sorozatot hoz, és 22-17-es emlékezetes győzelmet arat.

A mérkőzés MVP-jének Denisa Dedut választották.

A csapatok:

• Románia: Denisa Dedu (22 kivédett labda) – Aneta Udriştioiu (1 gól), Szűcs Gabriella, Geiger Melinda (2), Crina Pintea (2), Eliza Buceschi (7), Cristina Neagu (7), Ana Maria Iuganu (2), Cristina Zamfir, Oana Manea (1), Mădălina Zamfirescu, Laura Chiper.
    Edző: Martin Ambros.
  • Oroszország: Victoria Kalinina (17 kivédett labda), Jelena Utkina – Ljudmila Postnova (4), Daria Dmitrieva (3), Ana Szen (2), Ana Viahireva (3), Marina Szudakova, Vladlena Bobrovnikova (1), Daria Szamohina (2), Kszenia Makeeva, Victoria Zsilinskaite, Karina Szabirova, Kristina Kozsokar (1), Elizaveta Malasenko, Olga Gorsenina (1), Antonina Szkorobogatcsenko.
    Edző: Jevgeni Trefilov.

Játékvezetők: Vanja Antics és Jelena Jakovljevic (Szerbia)

Románia pénteken Horvátország ellen játssza utolsó csoportmérkőzését.

Az eddigi eredmények:

• A csoport: Szerbia – Szlovénia 36-34, Svédország – Spanyolország 25-29, Spanyolország-Szerbia 23-25, Szlovénia Svédország 25-23
  • B csoport: Hollandia – Németország 27-30, Franciaország – Lengyelország 31-22, Lengyelország – Hollandia 21-30, Németország-Franciaország 20-22
  • C csoport: Magyarország – Csehország 22-27, Montenegró – Dánia 21-22, Csehország-Montenegró 27-28, Dánia – Magyarország 23-19
  • D csoport: Oroszország – Horvátország 32-26, Norvégia – Románia 23-24, Románia – Oroszország 22-17, Horvátország – Norvégia 16-34