Sport

Csányi Sándor bekerült a világ leggazdagabbjai közé

Csányi Sándor, az OTP Bank vezérigazgatója bekerült a világ leggazdagabbjai közé az amerikai Forbes magazin legfrissebb adatai szerint – írja keddi számában a Blikk. Az OTP Bank vezérigazgatója a lap szerint a leggazdagabb magyar, és egymilliárd dolláros, 287,9 milliárd forintos vagyonával került fel az amerikai magazin listájára, amelyen a világ 1700 legvagyonosabb embere szerepel. Csányi

Újra kikapott a Lakers

A harmadik mérkőzését is elveszítette az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) új szezonjában a Los Angeles Lakers, amely vasárnap 103-93-re kapott ki a vendég Dallas Maverickstől. A kaliforniai gárda történetében először fordult elő, hogy egymást követő két szezonban is három vereséggel rajtolt. Az előző kiírásban az első öt meccsén nem tudott győzni a Lakers, és végül fennállása

Csak a listavezető nyert könnyedén az NHL-ben

Csak a listavezető Montreal Canadiens nyert könnyedén az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján. A kanadai együttes 5-1-re győzött a vendég Winnipeg Jets ellen, pedig sérülés miatt hiányzott az előző idény legértékesebb játékosának választott kapusa, az olimpiai bajnok Carey Price. A San Jose Sharks, a Buffalo Sabres, valamint a Tampa Bay Lightning egy-egy, míg az


A Chelsea játékosai Mourinho mögött állnak

John Obi Mikel, az angol bajnoki címvédő Chelsea labdarúgója szerint a csapat játékosai száz százalékot adnak ki magukból edzőjükért, a sokak által támadott José Mourinhóért. Az 52 éves portugál tréner állása a gyenge teljesítmény miatt került veszélybe: az együttes címvédőként búcsúzott a Ligakupából, a bajnokságban pedig csak a 15. helyen áll, múlt szombaton hazai pályán

Árboctörést szenvedtek Fa Nándorék

Értetlenül és szomorúan elevenítette fel a történteket Fa Nándor, aki társával, Perényi Péterrel árboctörést szenvedett szombaton a Spirit of Hungary nevű hajóval a Transat Jacques Vabre (TJV) kétszemélyes vitorlásversenyen. „Greenwichi idő szerint hat óra harminckor, Madeirától 40 mérföldre letört az árbocunk. Azóta sem értjük, hogy mi történt” – mondta az MTI-hez eljuttatott üzenetében a magyar

Rosberg legyőzte Hamiltont

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a vasárnapi Forma–1-es Mexikói Nagydíjat a harmadik világbajnoki címét egy héttel ezelőtt bebiztosító csapattársa, a brit Lewis Hamilton előtt. A 30 éves Rosbergnek ez volt az idei negyedik, pályafutása során pedig 12. futamgyőzelme, s visszavette az összetett pontverseny második helyét honfitársától, az ezúttal pont nélkül záró Sebastian Vetteltől


Az Újpest fiatal kapusát is behívták a magyar válogatott keretébe

Banai Dáviddal, az Újpest fiatal kapusával bővült a norvégok elleni pótselejtezős párharcra készülő magyar labdarúgó-válogatott kerete. A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának beszámolója szerint Bernd Storck szövetségi kapitány azért hívta be a hálóőrt, mert a Ferencvárost erősítő Dibusz Dénes jelezte, egy kisebb térdsérülés miatt néhány napig nem tud teljes értékű edzésmunkát végezni. Banai a következő napokban

4. liga: Óvott Marosoroszfalu Dicsőszentmártonban

Gólnélküli döntetlenre zárult a Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor és a Marosoroszfalu mérkőzése a 4. ligás labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, szombaton. A vendégek azonban óvást nyújtottak be, miután szerintük a házigazda csapat egyik játékosa nem volt leigazolva, és egy másik labdarúgó könyvével nevezték a mérkőzés jegyzőkönyvében. Az ügyet keddi ülésén tárgyalja a megyei labdarúgó-egyesület (AJF) fegyelmi bizottsága, az

Rosberg rajtol az élről

Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Forma-1-es Mexikói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A 30 éves versenyzőnek ez idei ötödik, pályafutása során pedig a 20. pole pozíciója, ráadásul sorozatban negyedszer nem talált legyőzőre a kvalifikáción. Mögötte a harmadik világbajnoki címét a múlt heti Egyesült Államok


Görbics Gábor ezüstérmes lett a vb-n

Ezüstérmes lett Görbics Gábor a belgrádi kick-box-világbajnokságon az úgynevezett low-kick szabályrendszer 67 kilogrammos súlycsoportjában. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Görbics a szombat esti döntőben 2:1-es pontozással kapott ki a többszörös címvédő fehérorosz Andrej Kamionaktól. A szerb fővárosban rendezett vb-n a magyar küldöttségből pénteken Habash Antoine lett aranyérmes a K-1-es szabályrendszer 63,5 kilogrammos súlycsoportjában. MTI