Sport

Babos: nem ez volt az utolsó világbajnokságom

A párosban induló Babos Tímea szerint nagyon megtisztelő, hogy részt vehetett a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokságon. „Hatalmas dolognak tartom, hogy itt lehettem és játszhattam a világbajnokságon! Nagyon megtisztelő és felemelő érzés ilyen fantasztikus játékosok között lenni és velük együtt játszani”- nyilatkozta saját internetes honlapján (www.babostimea.hu) a 22 éves játékos. Babos Tímea révén először szerepelt magyar

Sima Real Madrid-győzelem

A listavezető Real Madrid jó első és gyenge második félidőt hozó meccsen 3-1-re verte az utolsó előtti helyre lecsúszott Las Palmast a spanyol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának első szombati mérkőzésén. Primera División, 10. forduló: Real Madrid-Las Palmas 3-1 (3-1) pénteken játszották: Deportivo La Coruna-Atlético Madrid 1-1 (0-1) MTI

Gyorsaságimotoros-vb – Rossi a CAS-hoz fordult büntetése miatt

A nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult büntetése miatt a gyorsaságimotoros-világbajnokság pontversenyét vezető Valentino Rossi. A 36 éves, kilencszeres világbajnokot a múlt vasárnapi, malajziai futamot követően szankcionálták: az olasz versenyző nagy csatát vívott a címvédő spanyol Marc Marquezzel a MotoGP futamában, majd a hetedik körben a lábával odébb tolta mellette haladó riválisát, aki emiatt felborult, a kavicságyba


Hosszú Katinka két aranyat és két ezüstöt szerzett az első napon

Hosszú Katinka két arany- és két ezüstérmet szerzett az úszók idei világkupa-sorozatának tokiói versenyének szerdai nyitónapján, Verrasztó Dávid egy döntőben győzött, Jakabos Zsuzsanna legjobbja pedig egy második helyezés volt. Hosszú – a viadal honlapja szerint – először a 200 méter gyors fináléjában utasított mindenkit maga mögé 1:56.67 perces teljesítménnyel, majd 200 méter vegyesen csapott elsőként

Egy elnökjelöltet kizárt a FIFA

Kizárták a korábbi válogatott labdarúgó, a Trinidad és Tobagó-i David Nakhidot a nemzetközi szövetség (FIFA) elnöki posztjáért folytatott versenyből, így már csak hét jelölt van. A FIFA honlapján szerdán délelőtt megjelent közlemény szerint hét elnökjelölt – Gianni Infantino, az európai szövetség (UEFA) főtitkára; a bahreini Salman Bin Ibrahim al-Kalifa sejk, az Ázsiai Labdarúgó Szövetség (AFC)

A Real Madrid ellen térhet vissza a Barca kulcsembere

Játszhat a Real Madrid elleni rangadón a Barcelona egyik legfontosabb védekező játékosa, Javier Mascherano, akit csak két mérkőzésre tiltott el a spanyol szövetség. A katalánok 31 éves, világbajnoki ezüstérmes játékosát azért büntették meg, mert vasárnap, az Eibar ellen 3-1-re megnyert bajnoki 83. percében piros lapot kapott, miután reklamált a játékvezető-asszisztensnél. A Lionel Messit, Andrés Iniestát


Blatter kitálalt az oroszoknak

Sajnálom, hogy nem távoztam a FIFA éléről már 2014-ben, közvetlenül a brazíliai vb után – jelentette ki Joseph Blatter elnök, akivel szemben – több magas beosztású vezetővel, így a FIFA-alelnök és európai futballelnök Michel Platinivel egyetemben – vizsgálat folyik pénzügyi szabálytalanságok, korrupció gyanúja miatt. Blatter a TASZSZ orosz hírügynökségnek nyilatkozva azt mondta, hogy a regionális

Steinmetz Barnabás osztrák szövetségi kapitány lesz

A kétszeres olimpiai bajnok Steinmetz Barnabás lesz Ausztria férfi felnőtt- és juniorválogatottjának szövetségi kapitánya Kárpáti Gábornak, az Osztrák Úszószövetség vízilabda-szakágvezetőjének bejelentése szerint. A sportvezető szerdán, a Digisport televízió Reggeli Start című műsorában elmondta: az osztrák válogatott célja, hogy kijusson a 2018-as, barcelonai Európa-bajnokságra, amelyen – a jövő évi, belgrádi kontinenstornához hasonlóan – 16 csapat vehet

Kiadják az USA-nak a FIFA-botrány egyik vádlottját

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetséget (FIFA) érintő vesztegetési ügy vádlottjai közül utolsóként a brazil Jose Maria Marin is hozzájárult, hogy Svájc kiadja őt az Egyesült Államoknak. Jose Maria Marint, a tavalyi világbajnokság szervezőbizottságának vezetőjét, a brazil szövetség korábbi elnökét amerikai rendőri kíséretben tíz napon belül az USA-ba szállítják, és ott áll majd bíróság elé – közölte


Váratlanul ismét válogatott lett Stieber és Szalai

Az utolsó két csoportmérkőzésről hiányzó Szalai Ádám és Stieber Zoltán is visszakerült a fociválogatott keretébe, amelynek a hazai játékosai már vasárnap megkezdik a felkészülést a norvégok elleni pótselejtezős párharcra. Bernd Storck szövetségi kapitány beszélt a két bundesligás focistával, és azt látta, hogy a helyzetük „némileg változott, jó irányba. Minden remény megvan arra, hogy folytatódik a