Sport

Indian Wells: Halep a negyeddöntőben

Negyeddöntős Simona Halep az Indian Wells teniszturnén. A 3. számú kiemelt román játékos ismételten nyert Karolina Pliskova ellen, akit a dubaji döntőben is legyőzött. Halep ezúttal 6-4, 6-4-re diadalmaskodott, a következő körben a 12. számú favorit Carla Suarez Navarro lesz az ellenfele. A két játékos korábban nyolcszor mérte össze erejét, mindketten egyaránt négyszer kerekedtek felül.

A Marosvásárhelyi ASA második, a Petrolul lemaradt

Nagy meglepetések voltak a labdarúgó 1. liga 22. fordulójának keddi mérkőzésein. A pénteken a Marosvásárhelyi ASA ellen hazai környezetben gólnélküli döntetlenre meccselő Concordia Chiajna sima 3-0-lal intézte el a Dinamót Bukarestben, amelynél a nemrégiben történt edzőváltást követően mindenki arról beszélt, hogy a csapat felszálló ágban van. Ugyancsak nagy meglepetés, hogy a Petrolul Ploieşti hazai pályán

BL: Büntetőkkel ment tovább az Atlético, kiesett az Arsenal

Hiába győzött kedden 2-0-ra Monacóban az Arsenal, a hazai 3-1-es veresége miatt kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, melyben az Atlético Madrid büntetőpárbajban búcsúztatta a Bayer Leverkusent. Ahogy az várható volt, az Arsenal már a meccs elején átvette a kezdeményezést, míg a Monaco a stabil védekezésre törekedett, és szinte teljesen feladta a támadás lehetőségét. A


Gyarmati Panka eltörte a karját, műteni is kell

Karját törte Gyarmati Panka, a világbajnoki 6. helyezett magyar hódeszkás a snowboard világkupa utolsó fordulójának otthont adó csehországi Spindleruvban. A magyar sportági szövetség vasárnap tudatta az MTI-vel, hogy az egri snowboardos edzés közben sérült meg. A sajtóközlemény szerint Gyarmati az első tréningen a kelleténél gyorsabb volt, túlrepült az ugrató érkező részén, mintegy 30 méteres repülés

Magyar-görög – Már 14 ezer jegy elkelt

Keddig 14 ezer jegy kelt el a magyar labdarúgó-válogatott soron következő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésére, a Groupama Arénában jövő hét vasárnap sorra kerülő, görögök elleni találkozóra. Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szóvivője az MTI-t tájékoztatva emlékeztetett rá, hogy csütörtökig a belépők húszszázalékos kedvezménnyel, 2800, 3600, 6400 és 9600 forintért kaphatók, 20-ától ugyanezen jegyeket teljes áron

Kiss Pál Tamás a formaautóról ralikrosszra vált

A formaautós karrierjét befejező Kiss Pál Tamás a ralikrossz országos bajnokságban folytatja pályafutását, s már az idén rajthoz szeretne állni néhány világbajnoki futamon is. A 23 éves miskolci pilóta menedzsmentjének tájékoztatása szerint Kiss Pál azután döntött a váltás mellett, miután nyilvánvalóvá vált számára, hogy a Forma-1 közvetlen előszobáját jelentő sorozatokban való szereplés elérhetetlen, mert a


BL: Nehéz helyzetben az Arsenal

Két gólos hátrányból kezdik az Ágyúsok a visszavágó mérkőzést a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, miután az első találkozón, hazai pályán 3-1-re kikaptak a Monacótól. A londoni együttes az „odavágók” legnagyobb meglepetését okozta kilátástalan játékával és sima vereségével. A hercegségbeli együttes ugyan ősszel az élen végzett csoportjában, ennek ellenére a szakemberek előzetesen nem adtak neki sok

Túl van a vállműtéten Berki Krisztián

Az UTE lólengésben olimpiai és világbajnok tornászán hétfő reggel hajtották végre a múlt hétről elhalasztott beavatkozást. Az operációra hétfőn reggel, a Sportkórházban került sor, s a magyar szövetség hírlevele dr. Halasi Tamást, a válogatott orvosát idézve azt írta, a beavatkozás jól sikerült. A szakember elmondta: a műtét az előzetes tervek szerint zajlott le, aszerint, ahogy

Nagyon fent a magyar gyorskorcsolya-váltó

Ezüstérmet nyert a Knoch Viktor, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang összeállítású magyar váltó a Moszkvában rendezett rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon vasárnap. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a magyar négyes mindössze 44 ezredmásodperccel kapott ki a kínai kvartettől. Harmadikként a hollandok zártak a magyaroktól közel három tizeddel elmaradva, míg a finálé negyedik résztvevője, a dél-koreai staféta


Női KEK: Elődöntős az FTC, a Midtjylland következik

Az FTC-Rail Cargo Hungaria biztosan jutott a női kézilabda KEK elődöntőjébe, miután a hazai kilencgólos sikert követően a vasárnapi visszavágón 33-33-as döntetlent játszott a német Blomberg-Lippe otthonában. A zöld-fehérekre a dán Midtjylland vár a fináléba kerülésért. Az első mérkőzésre április 4-én vagy 5-én az FTC otthonában kerül sor, az ikasti visszavágót rá egy hétre rendezik.