Sport

Vízilabda Magyar Kupa – A férfiaknál a Szeged sorozatban harmadszor győztes

Az utóbbi két fináléhoz hasonlatosan a szegediek sikerét hozta az első alkalommal 1923-ban kiírt férfi vízilabda Magyar Kupa idei döntője: a címvédő gárda, akárcsak 2012-ben, most is a Szolnok fölött aratott diadallal lett első. Eredmény: A-HÍD Szeged VE – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2) ———————————————————— a góldobók: Kiss Cs., Szivós 3-3, Juhász,

Priskin Tamás távozott orosz klubjától

Közös megegyezéssel távozott az orosz másodosztályú FK Alanyija labdarúgócsapatától a magyar válogatott csatár, Priskin Tamás. Az orosz másodosztály második helyén álló, a feljutásért harcoló FK Alanyija Vlagyikavkaz honlapján bejelentették, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Priskin Tamással, aki így szabadon igazolhatóvá vált. A magyar válogatott támadó október elejéig nem léphetett pályára egy makacs sérülés miatt, azóta

Női kosárlabda KEL – Kikapott a Cegléd és a PEAC

A Cegléd hazai pályán, míg a PEAC-Pécs idegenben kapott ki szlovák ellenfelétől a női kosárlabda Közép-európai Liga (KEL) vasárnapi játéknapján. Eredmények: Ceglédi EKK-Ruzomberok (szlovák) 52-70 (17-14, 5-21, 14-18, 16-17) ———————————————————— a magyar csapat legjobb dobói: Gorjanácz 17, Vilipic 14 Spisska Nova Ves (szlovák) – PEAC-Pécs NKK 79-77 (14-24, 15-23, 25-8, 25-22) ———————————————————— a magyar csapat


Női kézilabda KEK – Kettős győzelemmel jutott tovább az Érd

Az Érd a vártnál nehezebben, mindössze egy góllal győzte le a holland Dalfsent, és kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjébe. Női KEK, a 16 közé jutásért, visszavágó: Érd-Dalfsen (holland) 21-20 (9-9) ———————————– Továbbjutott: az Érd, kettős győzelemmel, 47-43-as összesítéssel. Az Érd visszafogottan játszott a hazai visszavágón, és a második félidő hajrájához közeledve

Wales-rali – A világbajnok Ogier diadala

A már világbajnok francia Sébastien Ogier nyerte meg vasárnap a Wales-ralit, az idei vb-sorozat utolsó versenyét. A 29 éves, Volkswagennel versenyző pilóta kilencedik futamgyőzelmét aratta a szezonban, és ezúttal több mint 20 másodperccel előzte meg csapattársát, Jari-Matti Latvalát. A harmadik helyen a belga Thierry Neuville (Ford) végzett, így az összetettben Latvala előtt a második helyen

Férfi röplabda Közép-európai Liga – Újabb kaposvári vereség

A Fino Kaposvár 3-0-ra kikapott a szlovák bajnok VT Bratislava otthonában a férfi röplabda Közép-európai Liga vasárnapi játéknapján. A kaposváriak negyedik meccsüket játszották a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában, és továbbra sem tudtak nyerni külföldi csapat ellen, csak a Kecskemétet tudták legyőzni. A pozsonyi együttes mostanáig nyeretlen volt. Eredmény: VT Bratislava (szlovák) – Fino Kaposvár 3-0


Felavatták Puskás Ferenc szobrát Szentesen

Felavatták Puskás Ferenc egész alakos szobrát, Csíky László alkotását szombaton Szentesen, a Pusztai László Sporttelep bejáratánál. A futballpályák szomszédságában elhelyezett, kőtalapzaton álló bronzszobor kapáslövés közben ábrázolja az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes magyar labdarúgót, az Aranycsapat kapitányát. Szirbik Imre polgármester köszöntőjében hangsúlyozta, a szobor azt jelképezi, hogy tehetséggel, mindennapos edzéssel és munkával a város széléről

Átadták a szolnoki Vízilabda Arénát

Válság idején kell, ahogy a sportolók mondják, felszívni magunkat, és az emberek nagy részének támogatásával nekünk ez sikerült, mert a világot, így az országot is sújtó gazdasági nehézségek ellenére az elmúlt három évben egyaránt fejleszteni tudtunk a tudomány, a kultúra és a sport világában is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a szolnoki Vízilabda Aréna

Női kézilabda KEK – Nyolcaddöntőbe jutott a Veszprém

Bejutott a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjébe a Veszprém, miután az idegenbeli kétgólos vereség után szombaton 31-27-re legyőzte a fehérorosz Gorodnyicsankát a győri visszavágón. Női KEK, a 16 közé jutásért, visszavágó: Veszprém Barabás-Duna Takarék – Gorodnyicsanka (fehérorosz) 31-27 (15-12) ———————————————————— Továbbjutott: a Veszprém, 56-54-es összesítéssel. A múlt heti első mérkőzésen Grodnóban 27-25-re kapott ki a magyar


Női kézilabda EHF Kupa – Továbbjutott a Fehérvár

Kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjébe a Fehérvár KC, miután másodszor is 14 góllal győzte le az izlandi Fram csapatát. Női EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó: Fehérvár KC-Fram (izlandi) 36-22 (14-11) —————————————- Továbbjutott: a Fehérvár, kettős győzelemmel. Az izlandi csapat lemondott a pályaválasztói jogáról, és pénteken 34-20-ra kapott ki