Sport

Sakkvilágbajnoki párosmérkőzés – Carlsené az első győzelem

Az első négy parti remije után a pénteki, ötödik mérkőzésen a norvég kihívó, Magnus Carlsen világossal legyőzte a címvédő indiai Viswanathan Anandot a Csennaiban (India) zajló sakkvilágbajnoki döntőben. Az összecsapás sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott, ám Anand a végjátékban hibázott, így Carlsen került kedvezőbb pozícióba, sőt gyalogelőnyre tett szert, fölényét pedig precíz játékkal érvényesíteni tudta. Anand

Rövidpályás gyorskorcsolya vk – Liu Shaolin és a két váltó jutott tovább

Az 1000 méteres selejtezőket a magyarok közül egyedül Liu Shaolin Sándor vette sikerrel, illetve mindkét váltó bejutott a legjobb nyolc közé a rövidpályás gyorskorcsolyázók kolomnai olimpiai kvalifikációs világkupáján. A nemzetközi szövetség (ISU) honlapjának beszámolója szerint egyéniben mindkét nem küzdelmeiben háromfordulós volt a selejtező, a nőknél Keszler Andrea és Kónya Zsófia már az első, Heidum Bernadett

Távozik a Videotontól Torghelle Sándor

Közös megegyezéssel szerződést bontott Torghelle Sándor és a labdarúgó OTP Bank Ligában listavezető Videoton. A székesfehérvári klub honlapjának pénteki beszámolója szerint több játéklehetőségre vágyik a korábbi válogatott csatár, az egyesület vezetése pedig hozzájárult ahhoz, hogy távozzon. Torghelle tavaly januárjában igazolt a Videotonhoz, és 67 mérkőzésen 12 gólt szerzett. A mostani szezon eddigi 14 bajnoki fordulójában


Lionel Messi ünnepel

Szombaton lesz tíz éve, hogy a Barcelona argentin csillaga bemutatkozott a katalán futballcsapatban. mediatica


Női kézilabda EHF Kupa – Tizennégy gólos előnyt szerzett a Fehérvár

A Fehérvár KC 14 gólos előnyt szerzett a szombati visszavágóra a pályaválasztói jogáról lemondó izlandi Fram ellen a női kézilabda EHF Kupában, a 16 közé jutásért folyó párharc első felvonásán. Női EHF Kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Fram (izlandi)-Fehérvár KC 20-34 (10-18) —————————————- A pénteki mérkőzésen, amelyen hivatalosan a Fram játszott pályaválasztóként, az

Sakk csapat Eb – A férfiak nyertek, a nők kikaptak

A magyar férfi válogatott legyőzte a svájciakat, a női együttes pedig kikapott az oroszoktól a Varsóban zajló sakk csapat Európa-bajnokság pénteki hetedik fordulójában. A játéknap előtt 11. helyen álló férfi négyesből ezúttal Balogh Csaba világossal, Bánusz Tamás pedig sötéttel gyűjtötte be a teljes pontot, a másik két parti döntetlennel zárult. A nőknél a forduló előtt

Jégkorongliga – A Miskolc legyőzte a Dunaújvárost, nyert a Brassó Újpesten

A Miskolci Jegesmedvék csapata háromgólos győzelmet aratott Dunaújvárosban a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján. A találkozón sokáig nem esett gól, aztán a vendégek alig több mint két perc alatt háromszor is betaláltak a harmadik harmadban, ezzel eldöntötték az összecsapást. A Brassó simán, ötgólos különbséggel győzött a sereghajtó Újpest otthonában, így a tabella élére ugrott. Eredmények:


Fellélegezhet az UTA

Jelentős támogatásban részesült Arad patinás futballklubja: az Astra Vagoane Calatori SA tulajdonosa, Valer Blidar 50 ezer lejjel támogatta a 2. ligában szereplő alakulatot. Számítások szerint a pénz elég lesz, hogy a téli idényszünetig ne küszködjön anyagi gondokkal az egyesület. meditica