A címvédő Bukaresti CSM-vel találkozik a Ferencváros a BL-negyeddöntőben

A címvédő Bukaresti CSM csapatával találkozik a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Az FTC szombaton hazai pályán egy góllal kikapott a montenegrói Buducnost Podgoricától a csoportkör utolsó fordulójában, így az 1. csoport második helyén végzett. A román együttes vasárnap 25-20-ra győzött a dán Esbjerg otthonában, ezzel harmadik lett a 2. csoportban.

Az már a múlt hétvégén eldőlt, hogy a 2. csoportot megnyerő Győri Audi ETO KC a francia Metz csapatával játszik a budapesti négyes döntőbe jutásért.

Eredmények, női BL, 2. csoportkör, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport: Esbjerg (dán)-Bukaresti CSM (román) 20-25 (7-12), Larvik (norvég)-Győri Audi ETO KC 25-26 (12-14).

Szombaton játszották: 1. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria – Buducnost Podgorica (montenegrói) 23-24 (8-9).

Az 1. csoport végeredménye: 1. Vardar Szkopje (macedón) 15 pont, 2. Ferencváros 14, 3. Buducnost Podgorica 14, 4. Metz (francia) 10, 5. Thüringer HC (német) 5, 6. Asztrahanocska (orosz) 2.

A 2. csoport végeredménye: 1. Győri Audi ETO 17 pont, 2. Larvik 12, 3. Bukaresti CSM (román) 11, 4. Midtjylland (dán) 10, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg (dán) 4.

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak. A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe, amelynek első mérkőzéseit április 7. és 9. között, a visszavágóit pedig egy héttel később rendezik.