BL: Továbbment a Real és a Porto

A Schalke 04 4–3-ra győzött a címvédő Real Madrid vendégeként a labdarúgó-Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján, de 5–4-es összesítéssel így is a királyi gárda jutott tovább. Az első félidőben a német együttes kétszer is vezetést szerzett, de az aranylabdás Cristiano Ronaldo révén mindkétszer egyenlített a spanyol csapat, amely úgy tűnt, hogy a második játékrész elején Karim Benzema találatával végleg bebiztosította a továbbjutását.

Csakhogy a gelsenkircheniek nem adták fel, előbb egyenlítettek, majd a hajrában Klaas-Jan Huntelaar második góljával ismét megszerezték a vezetést, sőt az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamoztak a továbbjutást jelentő gólért, volt is lehetőségük rá, de az eredmény már nem változott, így ha nehezen is, de a Real Madrid került a legjobb nyolc közé. A másik keddi visszavágón a Porto – az idegenbeli 1–1-es döntetlent követően – könnyedén jutott túl a Baselen, ugyanis 4–0-ra nyert svájci vendége ellen. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzések: * Real Madrid (spanyol)–Schalke 04 (német) 3–4 (2–2) gól: Ronaldo (25., 45.), Benzema (53.), illetve Fuchs (20.), Huntelaar (40., 84.), Sane (57.) Továbbjutott: a Real Madrid 5–4-es összesítéssel. * Porto (portugál)–Basel (svájci) 4–0 (1–0) gól: Brahimi (14.), Herrera (47.), Casemiro (56.), Aboubakar (76.) piros lap: Samuel (91., Basel) Továbbjutott: a Porto 5–1-es összesítéssel. MTI