Aktuális

Budapesten tárgyalt a magyar és a román belügyminiszter

Budapesten tárgyalt a magyar és a román belügyminiszter

Újabb öt átkelőhelyet nyitnak meg a koronavírus-járvány miatt lezárt személyforgalom előtt a magyar-román határon az utóbbi napokban Nagylaknál kialakult torlódás felszámolása érdekében – közölte kedden Marcel Vela belügyminiszter, miután magyar kollégájával tárgyalt Budapesten.


Medvék keltettek újra riadalmat

Medvék keltettek újra riadalmat

Medvék miatt riasztották két Hargita megyei település lakosságát az este. Székelylengyelfalván, valamint Zeteváralján rendőri csapatok is megjelentek a RoAlert riasztással egyidőben, azonban nem találták ott az állatokat. Képünk illusztráció Székelylengyelfalván egy medvét, Zeteváralján egy anyamedvét láttak két kölyökkel. A rendészeti tisztviselők egy ideig a környéken maradtak, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a medvék nem térnek vissza,


Nyomozás indult a Pesti úti idősotthon ügyében

Nyomozás indult a Pesti úti idősotthon ügyében

Nyomozást indított a Pesti úti idősotthon ügyében a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda. A rendőrség az MTI megkeresésére azt írta, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt folytatnak nyomozást ismeretlen tettes ellen.


Koronavírus. Fertőzés a börtönben

Koronavírus. Fertőzés a börtönben

Koronavírussal fertőzödött a marosvásárhelyi börtön egyik alkalmazottja. Képünk illusztráció. A Büntetés-végrehajtási intézetek országos igazgatósága közölte, hogy a szóban forgó személy május 3-a óta otthoni elkülönítésben tartózkodik. Hasonlóan két hétre lakóhelyükön maradtak azok a kollégái is, akikkel a fertőzött személy kapcsolatba került. „A munkaterületeket fertőtlenítették. Az elítéltek felügyeleti tevékenységének folytonossága biztosítva van“ – írták a Büntetés-végrehajtási