Sport

A rendészeti bizottság foglalkozik a focinézőket elriasztó szabályokkal

Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága csütörtöki ülésén foglalkozik azokkal a nézőket riasztó szabályokkal, amelyek miatt azok sem tudnak kimenni focimeccsre, akik szeretnének – mondta Kósa Lajos kedden sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva. A csakfoci.hu portál hétfőn számolt be arról, hogy 6 százalékkal csökkent az NB I nézőszáma a 2014/2015-ös szezonban az előző idényhez képest. Kósa

Európa Játékok – A birkózó Veréb István viszi a zászlót a megnyitón

Veréb István világ- és Európa-bajnoki bronzérmes birkózó viszi a magyar zászlót a bakui Európa játékok nyitó ünnepségén. „A birkózók az egyéni sportágakat tekintve huszonkét fővel a legnépesebb csapattal utaznak, és már az első napokban megkezdik a küzdelmeket, így a megnyitón is jelen lesznek, a versenyek során pedig szép eredményeket várunk tőlük” – indokolta a döntést

Dárdai: Semmit nem adnak ingyen

Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint most az a legfontosabb, hogy csapata a lehető legjobb fizikai állapotba kerüljön a jövő szombati, finnek elleni Európa-bajnoki selejtezőre, és a litvánok elleni pénteki felkészülési mérkőzést is ennek rendeli alá. „Nyerni szeretnénk, jól is szeretnénk játszani, de számomra most a fizikai felkészítés a legfontosabb” – nyilatkozta a


Tizenkét csapatos NB I, 16 csapatos NB II az ősztől

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökségének korábbi döntése szerint a licencadó folyamat lezárásával véglegessé vált, hogy az OTP Bank Liga 2015/16-os idénye 12 csapattal indul útjára. Az idei Szuperkupa-mérkőzésre július 5-én kerül sor. Az MLSZ honlapjának keddi híre szerint az NB I-es szezon végén az utolsó két helyezett csapat kiesik a másodosztályba. A lebonyolítás a

Tízmillió dollárt utaltatott a FIFA főtitkára a vesztegetési botrány kulcsszereplőjének

Amerikai ügyészek szerint Jerome Valcke, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) főtitkára több tételben tízmillió dollárt utaltatott a vesztegetési botrány egyik főszereplőjének, Jack Warner volt FIFA-alelnöknek – közölte hétfőn internetes kiadásában a The New York Times. Hétfőn nyilvánosságra hozott brooklyni bírósági iratok szerint a FIFA „egy magas rangú tisztségviselője” – több sajtóforrás szerint Valcke – 2008-ban

U20-as vb – Magabiztos győzelemmel rajtolt a magyar csapat

Magabiztos győzelemmel kezdett a magyar válogatott az Új-Zélandon zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon: Bernd Storck együttese hétfőn Mervó Bence mesterhármasának is köszönhetően 5-1-re nyert az észak-koreai csapat ellen. A csoportot így vezető magyarok csütörtökön a nigériaiak 4-2-es legyőzésével rajtoló brazilokkal találkoznak. E csoport, 1. forduló: Magyarország-Koreai NDK 5-1 (2-1) ——————————— New Plymouth, 2000 néző, v.: Bejarano (Costa


Nikolics a szezon legjobb játékosa az NB I-ben

Nikolics Nemanját, a bajnok Videoton gólkirályát választották a vasárnap zárult NB I-es idény legjobb futballistájának. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) hétfői RangAdó díjátadó gáláján nem tudott részt venni a válogatott támadó, aki sajtóhírek szerint már alá is írta szerződését a lengyel Legia Warszawával. A szurkolók szavazatai alapján az év legjobb magyar labdarúgója Bódi Ádám, a

FIFA-korrupció – Már az Európai Bizottságnál is betelt a pohár

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) már elég időt és lehetőséget kapott a reformra, és most itt az ideje a változásnak – húzta alá Joseph Blatter FIFA-elnök újraválasztására reagálva az Európai Bizottság illetékes szóvivője. „A sportban nincs helye a korrupciónak” – szögezte le a brüsszeli testület szóvivője, Nathalie Vandystadt hozzátéve, hogy a szervezet szavahihetősége forog kockán.

Marco Rossi két évvel hosszabbított a Honvédnál

A Budapest Honvéd labdarúgóklubja két évvel, azaz 2017 nyaráig meghosszabbította Marco Rossi vezetőedző szerződését. A csapat honlapjának beszámolója szerint az olasz tréner hétfőn már alá is írta új szerződését. Rossit a tavaszi idény előtt nevezték ki a posztra a szezon végéig, és azután kapott új kontraktust, hogy benntartotta az együttest az élvonalban. A szakember korábban


Az ASA megnyerheti a bajnoki címet – a 4. ligában

Egy fordulóval a vége előtt változatlanul a Marosvásárhelyi ASA csikócsapata vezeti a 4. ligás labdarúgó-bajnokságot, és nagy valószínűséggel meg is nyeri a pontvadászatot, hiszen kevéssé valószínű, hogy az utolsó körben a városi rivális Gaz Metan megakasztja az 1. ligás klub 3. ligás részvételre pályázó második csapatát. A második helyen álló Nyárádtőnek ráadásul nehéz meccse lesz