A bajnok Nyárádtő Szovátán is kikapott

Hatalmas pofonba szaladt bele az újonc Ákosfalva Marosludason, a 4. ligás labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában. A másik újonc, Erdőszentgyörgy ugyanakkor simán nyert a Marosvásárhelyi MSE ellen. A két alakulat szombaton játszotta bemutatkozó mérkőzését a negyedosztályban, miután az első körben éppen egymással mérték volna össze erejüket, de a találkozójukat egy későbbi időpontra halasztották. A harmadik újonc, Marosvásárhelyi Atletic-nél ugyanakkor két vereség az eddigi mérleg –szombaton az elmúlt évadok leggyengébbjének minősült Segesvár otthonában maradtak alul. Hasonlóan kettőből kettő (kudarc) a mérlege a bajnoki címtartó Nyárádtőnek, amely az első körben hazai környezetben Marosludastól elszenvedett vereségét követően újabb három gólos pofonba szaladt bele, ezúttal az eddig maximális pontszámot teljesítő Szovátán. Szintén várakozás alatt szerepel az előző kiírásban stabilan jó produkcióval előrukkoló Dicsőszentmárton, amely az első kör kutyfalvi zakója után ezúttal óriási meglepetésre hazai környezetben hajtott zászlót a korábban nem éppen topcsapatként nyilvántartott Dános előtt. Két kör után öt csapat maradt hibátlan. A már említett fürdővárosiakon kívül Marosludas, Nyárádszereda, az ASA II és Marosoroszfalu nyerte meg eddigi mindkét mérkőzését.

A 4. ligás labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának eredményei:

Marosvásárhelyi Gaz Metan – Kutyfalva 4-0, Dicsőszentmártoni Unirea Tricolor – Dános 2-4, Marosvásárhelyi ASA II – Mezőméhes 4-3, Nagysármás – Nyárádszereda 2-7, Segesvár – Marosvásárhelyi Atletic 3-2, Náznánfalva – Marosoroszfalu 2-3, Szováta – Nyárádtő 4-1, Marosludas – Ákosfalva 8-0, Erdőszentgyörgy – Marosvásárhelyi MSE 5-1.