BL-elődöntős a címvédő Real Madrid és a Juventus

A címvédő Real Madrid és a Juventus is bejutott a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A negyeddöntők szerdai visszavágóján a Real Madrid a tavalyi döntő “ismétlésén” az Atlético Madridot fogadta – az első mérkőzés gól nélküli döntetlennel ért véget -, s Javier Hernandez 88. percben szerzett góljával legyőzte városi riválisát. A két csapat ebben a szezonban a nyolcadik alkalommal találkozott egymással, Carlo Ancelotti együttese először nyert.

A másik szerdai összecsapáson az olasz bajnok Juventus gól nélküli döntetlent ért el a Monaco otthonában, így megőrizte az első mérkőzésen kidolgozott egygólos előnyét. Az elődöntő sorsolását pénteken Nyonban rendezik. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók: * Real Madrid (spanyol)-Atlético Madrid (spanyol) 1-0 (0-0) gól: Hernandez (88.) kiállítva: Arda Turan (76., Atlético Madrid) Továbbjutott: a Real Madrid, 1-0-ás összesítéssel. * AS Monaco (francia)-Juventus (olasz) 0-0 Továbbjutott: a Juventus, 1-0-ás összesítéssel. Kedden játszották: * Bayern München (német)-FC Porto (portugál) 6-1 (5-0) gól: Thiago (14.), Boateng (22.), Lewandowski (27., 40.), Müller (36.), Xabi Alonso (88.), illetve Martinez (73.) kiállítva: Marcano (87., Porto) Továbbjutott: a Bayern München, 7-4-es összesítéssel. * FC Barcelona (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 2-0 (2-0) gól: Neymar (14., 34.) Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel. MTI