Kassainál reklamáltak Tottiék, hiába

A Besiktas csaknem egy órát emberhátrányban focizva is simán elbánt az Olimpiakosszal a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének visszavágójában. A Celta Vigo sportszerű gólt lőtt a Krasznodarnak, az esti meccseken elbukott a Roma, továbbjutott viszont a ManUnited és a hátrányból induló Ajax.

A Roma csak erőlködött a Lyon ellen, igaz, 0-1-ről még fordított, de 2-1 után a sokkal gyorsabban és határozottabban focizó Lyon akarata érvényesült, a Romának helyzete is alig akadt. Még az első félidőben büntetőt reklamáltak a rómaiak, mert Lucas Tousart a tizenhatoson belül reflexszerűen beleütött a labdába, de Kassai Viktor nem ítélte szabálytalannak a mozdulatot. A második félidőben pedig Edin Dzeko lőtt gólt, amivel már továbbjutó lett volna a Roma, de Kassai ezt les címén érvénytelenítette – valószínűleg tévesen.

A Gladbach a Schalkéval játszott német házi rangadót, és bár remekül kezdett, 2-0-ra elhúzott, a Schalke egyenlített, és végül 3-3-as összesítéssel továbbment. A hazai rohamok itt is ugyanolyan frusztrálóak voltak a meccs végén, mint Rómában.

Labdarúgó Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágó mérkőzések:

• Krasznodar (orosz) – Celta Vigo (spanyol) 0-2 (0-0). Továbbjutott a Celta, 4-1-gyel.
    Gól: Hugo Mallo (52.), Iago Aspas (80.).
    Kiállítva: Kaboré (86., Krasznodar)
  • Besiktas (török) – Olimpiakosz (görög) 4-1 (2-1). Továbbjutott a Besiktas, 5-2-vel.
    Gól: Aboubakar (10.), Babel (22. és 75.), Tosun (84.), illetve Elyounoussi (31.).
    Kiállítva: Aboubakar (39.).
  • Gent – Genk 1-1 (1-0). Továbbjutott a Genk, 6-3-mal.
    Gól: Castagne (20.), ill. Verstraete (84.).
  • AS Roma (olasz) – Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-1). Továbbjutott a Lyon 5-4-es összesítéssel.
    Gól: Strootman (17.), Tousart (öngól, 60.), illetve Diakhaby (16.).
  • Ajax (holland) – Koppenhága (dán) 2-0 (2-0). Továbbjutott az Ajax 3-2-es összesítéssel.
    Gól: B. Traoré (23.), Dolberg (11-es, 45.).
  • Manchester United (angol) – Rosztov (orosz) 1-0 (0-0). Továbbjutott a Manchester United 2-1-es összesítéssel.
    Gól: Mata (70.).
  • Anderlecht (belga) – APOEL (ciprusi) 1-0 (0-0). Továbbjutott az Anderlecht kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
    Gól: Acheampong (65.).
  • Mönchengladbach (német) – Schalke 04 (német) 2-2 (2-0). Továbbjutott a Schalke 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
    Gól: Christensen (26.), Dahoud (45.), illetve Goretzka (54.), Bentaleb (68 – 11-esből).