Románia legyőzte a Feröer-szigeteket, és kijutott az Európa-bajnokságra

Ballépés kizárva: Románia már a nyitányon gólt szerzett a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó mérkőzésén, így a Feröer-szigetek elleni összecsapáson lényegesen nyugodtabban futballozhattak Anghel Iordănescu edző játékosai, mint a megelőző mérkőzéseken bármikor tehették. Az első válogatott gólját szerző Budescu megadta az alaphangot a produkcióhoz, és az első félidő hajrájában ugyanő meg is kétszerezte csapata előnyét.

A hajrában pedig Maxim találata végérvényesen bebiztosította a sikert, amelynek köszönhetően a román csapat részvételi jogot szerzett a jövő évi kontinentális tornára. Románia 1984, 1996, 2000 és 2008 után ötödször lehet ott a döntő turnén. Eddigi legjobb eredményét 2000-ben, a belga-holland közös rendezésű Eb-n érte el, amikor Jenei Imre irányításával a negyeddöntőig jutott az alakulat. Labdarúgó Európa-bajnokság, F csoport, 10. forduló: Feröer-szigetek – Románia 0-3 (0-2) * Feröer-szigetek: Nielsen – Naes, Faero, Nattestad (84. Baldvinsson), Sorensen – Holst (69. Olsen), Hansson, Vatnhamar (69. Frederiksberg), Hendriksson, Bartalsstovu – Edmundsson. * Románia: Tătăruşanu – Măţel, Chiricheş, Grigore, Raţ – Hoban, Pintilii – Ad. Popa, Budescu (88. Prepeliţă), Torje (78. Maxim) – Stancu (90. Alibec). Gólszerzők: Budescu (4., 45+1.), Maxim (82.) Sárga lap: Nattestad (7.), Hansson (71.), Faero (79.), illetve Torje (18.) mediatica