Sport

Székelyföldi sikerek a román jégkorong-bajnokságban

Székelyföldi sikerek a román jégkorong-bajnokságban

A székelyföldi csapatok nyertek a román jégkorong-bajnokságban kedden rendezett mérkőzéseken. Az eredmények: Gyergyószentmiklósi Progym – Galaci Dunărea 8-1, Bukaresti Steaua – Csíkszeredai Sportklub 1-4. Győzelmükkel a csíkiak 26 pontosak, és a tabella második helyét foglalják el, míg Gyergyószentmiklós a negyedik helyen áll, 20 ponttal. A rangsort továbbra is a Brassói Corona vezeti, 41 ponttal.

Cristoph Daum különös vállalása

Cristoph Daum különös vállalása

Különös vállalást tett a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Cristoph Daum azt mondta: ha csapata két góllal legyőzi Lengyelországot a hétvégi világbajnoki selejtezőn, valamennyi játékosát a hátán viszi be az öltözőbe, mert ez azt jelentené, hogy túltennének önmagukon. Hozzátette, a lehetséges sikert a fogyatékkal élők körében szeretnék megünnepelni, hogy felhívják a román társadalom figyelmét a helyzetükre,

Székely El Clásico: Nincs azonos súlycsoportban a két csapat

Székely El Clásico: Nincs azonos súlycsoportban a két csapat

Fotó: Varga Károly (Facebook) 8-0-ra nyerte a székely El Clásicót a Csíkszeredai FK a Székelyudvarhelyi FC ellen, a 3. ligás labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A házigazdák szinte végig a saját térfelükhöz szegezték az udvarhelyieket, akik a találkozó alatt csak pillanatokig tudtak kibontakozni. A csíkszeredaiaknak minden összejött, és a végén az udvarhelyi csapat kedvetlenné is vált. Az


Foci: Hazai pályás vereség Marosvásárhelyen

Foci: Hazai pályás vereség Marosvásárhelyen

Az ASA 3. ligában szereplő második csapata 2-0-ra kikapott pénteken délután hazai pályán Lénárdfalvától. A találkozót az V. csoport 11. fordulójában rendezték. A Radnóti Sportklub, valamint a Szászrégeni Avântul egyaránt szombaton 14 órától játszik, előbbi a Pusztadaróc, utóbbi a Beszterce csapatát látja vendégül.

Laza temesvári győzelem a férfi kosárbajnokságban

Laza temesvári győzelem a férfi kosárbajnokságban

Fotó: timisoreni.ro Tizenhét pontos különbséggel győzött a Temesvári Kosárlabdaklub a Galaci Phoenix ellen a férfi Nemzeti Liga 7. fordulójában, pénteken. Az eredmény 93:76 (28-17, 19-16, 25-16, 21-27). A 7. fordulóból ugyanakkor már csütörtökön lejátszották a Nagyszebeni CSU – BCMU Piteşti mérkőzést, itt is a házigazdák nyertek 87:85 (18-23, 16-14, 23-21, 30-27) arányban. A Maros KK

Ismét legyőzte a Győr a Bukaresti CSM-t a női kézi BL-ben

Ismét legyőzte a Győr a Bukaresti CSM-t a női kézi BL-ben

Fotó: NSO 33-25 (11-13) arányban győzött pénteken, hazai pályán a Győri Audi ETO a címvédő CSM Bukarest ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjában. Európa bajnokai ezen a meccsen is katasztrofális második félidőt játszottak, akárcsak Bukarestben, ahol négygólos előnnyel vonultak az öltözőbe ahhoz, hogy a végére három gólos vereséget szenvedjenek (24-27). Győrben is a


Két román döntetlen az Európa Ligában

Két román döntetlen az Európa Ligában

Mindkét román csapat döntetlenre játszott csütörtök este a labdarúgó Európa Ligában. Az Astra hazai pályán 1-1-re zárt a Viktoria Plzen elleni mérkőzésen, míg a Steaua Zürichben 0-0-ra zárt a helyi Futballklubbal. 1-1-es döntetlent játszott csütörtök este a bukaresti Nemzeti Arénában, az Európa-liga E csoportjában az Astra Giurgiu a cseh Victoria Plzen csapatával. A román bajnok

Storck szépen zárna egy jó évet

Storck szépen zárna egy jó évet

Nem számít szép mérkőzésre, de szeretné kiszolgálni a szurkolókat jövő vasárnap az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A német szakember szerdán az M4 Sport Sportreggeli című műsorában azt mondta, nagyon jó éven vannak túl, és bízik benne, hogy teltház lesz a Groupama Arénában az idei utolsó kvalifikációs mérkőzésen. Hozzátette,

Problémák a Szusza Ferenc Stadion felújításának kivitelezésében

Problémák a Szusza Ferenc Stadion felújításának kivitelezésében

Az Újpest FC szerdán arról számolt be honlapján, hogy az általa felkért szakértő számos kivitelezési hibát állapított meg a Szusza Ferenc Stadion felújításával kapcsolatban. A klub leszögezte, nem ő rendelte meg a munkálatokat, illetve nem áll szerződéses kapcsolatban a kivitelező Mester Építő Kft.-vel. A szakértő 63 pontban fogalmazta meg a nem elfogadható fejlesztéseket a Szusza


Kilépne a Forma-1-ből Sepang és a malajziai kormány

Kilépne a Forma-1-ből Sepang és a malajziai kormány

A malajziai sportminiszter szerint az ázsiai országnak ki kellene vonulnia a Forma-1-ből, a sepangi pálya vezetője pedig úgy véli, hogy a Mercedes fölénye miatt kiveszett az izgalom a sorozatból. Az F1-es versenynaptárban 1999 óta megszakítás nélkül szereplő Malajziai Nagydíj mostani szerződése 2018-ig szól, de lehetséges, hogy a futam már jövőre sem szerepel majd a programban,