Sport

Simán nyert Marosvásárhelyen a Sepsi SIC

Simán nyert Marosvásárhelyen a Sepsi SIC

Fotó: Tóth Csaba Újra kikapott a Marosvásárhelyi Sirius, az újonc ismét hazai pályán szenvedett vereséget a bajnoki címvédő Sepsi SIC elleni mérkőzésen, szerdán délután, a ligeti sportcsarnokban, a női kosárlabda Nemzeti Liga 4. fordulójában rendezett mérkőzésen. Az eredmény: 64-101. A játéknap rangadóján a Kolozsvári Universitatea 83-68-ra legyőzte a Brassói Olimpiát. Az Aradi ICIM negyedik vereségét

Messi hármat rúgott a Citynek

Messi hármat rúgott a Citynek

Az FC Barcelona és az Atlético Madrid megőrizte százszázalékos mérlegét a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a csoportkör harmadik fordulójában. A Barcelona a korábbi sikeredzője, Josep Guardiola által irányított Manchester Cityt intézte el könnyedén, míg az Atlético az orosz Rosztov otthonából vitte el a három pontot a szerdai játéknapon. A katalánok az ötszörös aranylabdás Lionel Messi góljával

Benedek elköszön a vízilabda-válogatottól

Benedek elköszön a vízilabda-válogatottól

Benedek Tibor, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya lejáró szerződése után nem pályázik a tisztségre. Ez azt jelenti, hogy a magyar csapattal 2013-ban világbajnok, 2014-ben Európa-bajnoki ezüstöt, 2016-ban pedig Eb-bronzérmet nyert, a riói olimpián ötödik kapitány – akinek december 31-ig szól jelenlegi megbízatása – távozik posztjáról. „Az elmúlt hetekben mérlegeltem a mögöttünk hagyott időszakot, többször


Bajnokok Ligája: Tíz emberrel nyert a Juve

Bajnokok Ligája: Tíz emberrel nyert a Juve

Tarolt a Real, a Juventus emberhátrányban is győzött az Olympique Lyon otthonában. A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában sikerült gőlt szereznie a lengyel Legiának. Húsz perc alatt már kétgólos előnye volt a Realnak, s bár a Legia Warszawa büntetőből szépített, a hazai együttes magabiztosan nyert. Nemanja Nikolics a 74. percben lépett pályára. A csoport

Harminckétezer euró a villanyfényért Sepsiszentgyörgyön

Harminckétezer euró a villanyfényért Sepsiszentgyörgyön

Képünk illusztráció A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK futballcsapat néhány nap alatt 32.000 eurót szeretne összegyűjteni azért, hogy reflektorfényben játszhassa az USK Craiova elleni kupameccsét. Az akcióra azért kerül sor, mert az október 25-i mérkőzést főműsoridőben, 20.45-kor akarja élőben közvetíteni a közvetítési jogokat birtokló Digi TV, viszont a helyi stadionnak nincs megfelelő felszerelése – nyilatkozta szerdán az

Románia csak döntetlent ért el Kazahsztánban

Románia csak döntetlent ért el Kazahsztánban

Gólnélküli döntetlennel ért véget kedden este Asztanában a Kazahsztán – Románia 2018-as labdarúgó-világbajnoki selejtező mérkőzés. A román válogatott tagjainak nem sikerült alkalmazkodniuk az asztanai műfüves pályához, és gyengébb játékkal rukkoltak elő, mint szombaton Jerevánban (5-0 Örményország ellen). Az első félidőben jobban ment a román csapat játéka, ám két fontos ember, Grigore és Chipciu és lesérült,


Megvan az első magyar győzelem a vb-selejtezőben

Megvan az első magyar győzelem a vb-selejtezőben

Szalai Ádám (j) és a lett Vitalijs Jagodinskis a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének B csoportjában játszott Lettország – Magyarország mérkőzésen a rigai Skonto Stadionban 2016. október 10-én. MTI Fotó: Kollányi Péter A magyar labdarúgó-válogatott hétfőn 2-0-ra győzött Lettország vendégeként a 2018-as, oroszországi világbajnokság selejtezősorozatában, melynek harmadik fordulójában először gyűjtötte be a három pontot. A mezőny

Maros KK: Volt csapat, de nem muzsikált; Mohammed utcai ruhában maradt

Maros KK: Volt csapat, de nem muzsikált; Mohammed utcai ruhában maradt

Fotó: Tóth Csaba Zsinórban harmadik bajnoki vereségét szenvedte el hétfőn este Marosvásárhelyen a Maros Kosárlabdaklub férfi csapata. A ligeti sportcsarnok vendége a 3. fordulóban a Kolozsvári U csapata volt. A házigazdák csak helyenként adták jelét annak, hogy esetleg megszorongathatják esélyesebb ellenfelüket, azonban igazán kiegyensúlyozott csak az első felében volt a találkozó, szünet után már alaposan

A kenyai James Barmasi Kiptum nyerte a Bukaresti Maratont

A kenyai James Barmasi Kiptum nyerte a Bukaresti Maratont

A kenyai James Barmasi Kiptum nyerte meg a vasárnap megrendezett 9. Bukaresti Maratont. A 32 éves kenyai atléta 2 óra 15 perc és 5 másodperc alatt teljesítette a 42,195 km-es távot. A második és harmadik helyen szintén kenyai futó végzett: Edwin Kiplagat Kitum (02:16:52) és Patrick Kiprono Kimeli (02:18:36). A romániai versenyzők közül Sorin Mineran


Japán Nagydíj – Rosberg nyert, világbajnok a Mercedes

Japán Nagydíj – Rosberg nyert, világbajnok a Mercedes

Nico Rosberg, a Mercedes német versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, amelyen csapata biztosította világbajnoki címvédését a konstruktőrök között. A pilóták pontversenyében vezető Rosberg idén kilencedik, pályafutása során a 23. győzelmét ünnepelhette. Japánban első alkalommal nyert. Mivel csapattársa, a címvédő brit Lewis Hamilton harmadik lett, a német előnye immár 33 pont az összetettben. Szuzukában