Csoportharmadik, nyolcaddöntős a magyar csapat az U20-as vb-n

A magyar U20-as labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a nigériai csapattól az Új-Zélandon zajló korosztályos világbajnokság vasárnapi játéknapján, de csoportjának harmadik helyezettjeként így is bejutott a nyolcaddöntőbe. Bernd Storck együttese ezzel a vereséggel az E csoport harmadik helyén végzett, de így is továbbjutott, a legjobb 16 között pedig Szerbiával találkozik majd szerdán, közép-európai idő szerint reggel 6.00-kor. E csoport, 3. forduló: Nigéria-Magyarország 2-0 (1-0) New Plymouth, 3000 néző, v: Zambrano (ecuadori) gólszerző: Awoniyi (33., 54.) sárga lap: Popov (90.) Nigéria: Enaholo – Musa, Bello, Ndidi, Mustapha – Idowu, Ifeanyi – Bulbwa, Sokari (Iheanacho, 82.), Godwin (Isaac, 66.) – Awoniyi (Simon, 74.) Magyarország: Székely – Osváth, Kecskés Á., Talabér, Forgács – Nagy Ádám, Berecz – Nagy Dominik (Oláh L., 67.), Németh M., Zsótér (Popov, 62.) – Mervó (Kalmár, a szünetben) Jól kezdett a magyar csapat, volt néhány lehetősége is, a nigériaiak azonban az első negyedóra végére átvették a meccs irányítását, s a játékrész hajrájához közeledve Awoniyi révén meg is szerezték a vezetést.

A magyarok a szünetig nem tudtak válaszolni a nigériaiak találatára, ám a második félidő elején majdnem sikerült nekik, az afrikaiakat azonban kisegítette a kapufa. Néhány perccel később aztán nagyot hibázott a magyar védelem, ezt Awoniyi kihasználta, így megduplázta saját maga és csapata góljainak a számát. A lefújásig hátralévő időben már nem történt érdemi esemény a pályán, a magyaroknak pedig ez a kétgólos vereség is belefért a továbbjutás szempontjából, a hat csoport első két helyezettjei mellett ugyanis a négy legjobb harmadik is nyolcaddöntőbe került. Bernd Storck a magyar szövetség (MLSZ) honlapján elmondta: tudták előre, hogy roppant erős a nigériai csapat, és ez be is igazolódott a mérkőzésen. “Egyik oldalról csalódott vagyok, mert a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, másrészt azonban büszkék lehetünk, mert egy nagyon nehéz csoportból sikerült továbbjutni” – jegyezte meg. Storck hozzátette: annak is örül, hogy most több játékost is ki tudott próbálni a kerettagok közül, a folytatás szempontjából fontos volt, hogy egyértelmű tapasztalatokat szerezzen minden játékos állapotáról, felkészültségéről. A csoport másik mérkőzésén: Brazília – Koreai NDK 3-0 A csoport végeredménye: 1. Brazília 9 pont 2. Nigéria 6 3. Magyarország 3 4. KNDK 0 A magyarok szerdán, közép-európai idő szerint reggel 6.00-kor Szerbiával találkoznak a nyolcaddöntőben Dunedin városában. A szerbek itt játszották a csoportmeccseiket. Ők előbb 1-0-ra kikaptak Uruguaytól, majd 2-0-ra legyőzték Malit, és 2-0-ra Mexikót. A nyolcaddöntő programja (magyar idő szerint): * szerda: Szerbia-Magyarország 6.00, Dunedin Ghána-Mali 6.00, Wellington Egyesült Államok-Kolumbia 9.30, Wellington Ukrajna-Szenegál 9.30, Auckland * csütörtök: Ausztria-Üzbegisztán 6.00 Whangarei Németország-Nigéria 9.30, Christchurch Portugália-Új-Zéland 9.30, Hamilton Brazília-Uruguay 9.30, New Plymouth MTI