Európa Liga: Időn túli szabadrúgásgóllal mentett pontot a Steaua

Időn túli szabadrúgásgóllal mentett pontot a Steaua Bukarest a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki fordulójában, a Rio Ave ellenében. Az eredmény: 2-2 (1-0). Filip a negyedik hosszabbításpercben egyenlített, bár a játékvezető csak három perces hosszabbítást jelzett a 90 perces rendes játékidő végén. A találkozó portugál házigazdák kétszer is vezettek, mindkétszer Diego Lopes találatával, aki előbb a 35. percben, majd a 78-ban, büntetőből lőtt gólt.

A Steaua mindkétszer egyenlített, Keserü a 60. percben közelről ollózva talált a hálóba, majd a 94. percben Filip egy szabadrúgást követően mentette meg a vereségtől a román csapatot. A bukaresti alakulat ennek köszönhetően második a csoport rangsorán 7 ponttal, és így továbbjutó helyen áll, a 9 pontos Dinamo Kijev mögött, de a 6 pontos dán Aalborg előtt. A kvartett utolsó helyén álló Rio Ave a tegnapi döntetlennel 1 pontos. A másik román csapat, az Astra a portugálokhoz hasonlóan első pontját szerezte csütörtökön, a Celtic Glasgow elleni összecsapáson. Az eredmény: 1-1 (0-1). A skótok a 31. percben Johansen révén jutottak vezetéshez, az Astra a 80-ban, De Amorim góljával egyenlítettek. mediatica