Maros KK: Szenzációs harmadik negyed Piteşti-en, győzelem

Megszerezte idénybeli hetedik győzelmét a Maros Kosárlabdaklub, miután vasárnap este 89-82-re nyert Piteşti-en. A Sekulovic-fiúk a harmadik negyed egészen rendkívüli produkciójának köszönhetik a sikert, miután az elsőben nemigen ment a játék, a második tíz perc pedig a kapaszkodásról szólt. Dudaszóra azonban már náluk volt az előny, a negyedórás pihenő után pedig klasszisteljesítménnyel rukkoltak elő, ami lehetővé tette, hogy a végjátékban lazábban kosárlabdázzanak, ez viszont rögvest meglátszott az eredményen is. S bár a hajrában vérszemet kapott hazaiak előtt felcsillant a fordítás lehetőségének reménye, éppen időben jött egy Ivanovic-tripla, majd egy Adamovic-dupla, hogy lehiggadjanak a kedélyek, így hat pontnál jobban nem tudták megközelíteni a Tigriseket Hristu Sapera tanítványai. Az utolsó perc ennek folytán már nem tartogatott izgalmakat, egyértelművé vált a Maros KK-győzelem, amivel a vásárhelyi csapat életben tartja rájátszásba jutási esélyét. A csapat jelenleg a nyolcadik, 22 ponttal. Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 16. forduló, eredmény: BCM U Piteşti – Maros KK 82-89 (22-15, 17-26, 14-31, 29-17). A mérkőzés statisztikájáért kattintson ide! mediatica