Steaua-Maros KK elődöntő: 0-1 összesítésben. Folytatás csütörtökön

Megnyerte (93:87) a három győzelemig tartó párharc első mérkőzését a Bukaresti Steaua otthonában a Maros KK, így összetettben 1–0-ra vezet. Annak ellenére, hogy Amis és Paul találataival kezdődött a mérkőzés, kiegyensúlyozott első negyedet produkáltak a csapatok. Egyik fél sem tudott négy pontnál nagyon különbséget kialakítani, így a negyed végére Adamovic két sikeres büntetődobásának követően csak egy ponttal vezettek a házigazdák (21-20). A második negyedet Gajovic kosarával folytatták, majd a kék-vörös mezesek összeszedték magukat és 10 pontot szórtak sorozatban (34–28), a jeget pedig Peciukas közeli találata törte meg. Az Ivanovic-Peciukas kettős nehéz falatnak bizonyult a Steaua védelmének, így nem kis meglepetésükre sikerült kiegyenlíteni Prakuraitis csapatának (46-46).

A szünet után Ikonic triplájára Adamovic hárompontossal válaszolt, majd a kék-fehérek amerikai dobógépe is lendületbe jött, és 8 pontjának köszönhetően, valamint Barro megállíthatatlan palánk alatti játéka 4 pontos előnyt eredményezett az utolsó negyed előtt (63-67). Az utolsó játékrészben is Dykesé volt a főszerep, aki ezúttal tíz perc alatt 10 pontot szórt. Egy perccel a mérkőzés vége előtt 5 ponttal vezettek a Tigrisek (80-85), majd a folytatás a jól megszokott taktikai szabálytalanságokkal volt teletűzdelve. A Maros-partiak utolsó 8 pontjukat büntetődobásokból szerezték, így nem volt kétséges a győzelem sem. A második mérkőzést csütörtökön 19.45 órai kezdettel rendezik, a találkozót a DigiSport 2 TV közvetíti. Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 1. mérkőzés: Bukaresti Steaua CSM EximBank – Maros Kosárlabdaklub 87:93 (21:20, 25:26, 17:21, 24:26) * Steaua CSM: Amis 22 (2×3) és 8 lepattanó, Barac 21 (1×3), Nicoară 15 (1×3) és 8 lepattanó, Paul 12 (1×3), Ikonic 11 (2×3), Drca 4, Drăgusin 2, Dodoc; * Maros KK: Dykes 24 (1×3), Barro 17, Adamovic 16 (2×3), Peciukas 15 (2×3), Ivanovic 12 (1×3), Gajovic 5, Căpuşan 4, Lázár, Polyák. A másik ágon: CSU Asesoft Ploieşti – Energia Tg. Jiu 82-76, a párharc állása: 1-0. Folytatás csütörtökön 18 órától. ► bcmures.com