ASA-örömjáték: 6-1 a Viitorul ellen, 5 pont előny a Steauával szemben!

Remek győzelmet aratott szombaton koraeste a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 1. liga 30. fordulójában. A Steaua elleni, szerdai győzelmével első helyre állt alakulat Gheorghe Hagi csapatát, a Viitorul FC-t fogadta, és 5-1-re nyert. Hora három gólt lőtt és gólpasszt adott N’Doye-nak. A zuhogó esőben rendezett találkozón a vendégek nem játszottak indulásból alárendelt szerepet, azonban az első félidőben emberhátrányba kényszerültek, és ez alaposan rányomta bélyegét a teljesítményükre. Míg a szünet előtt viszonylag kiegyensúlyozott volt a meccs, a félidő hajrájában született Hora-találat a legjobbkor érkezett, hogy a házigazdák felé billenjen a mérleg nyelve.

A negyedórás pihenő után teljesen odalett az egyensúly, az ASA örömjátéka öt gólban kamatozott, és az összképen mit sem rontott, hogy Bănel Nicoliţă közben megszerezte a vendégek becsületgólját. A mérkőzés legszebb gólját Dorin Goga szerezte, aki közvetlenül Stăncioiutól kapott labdát parádésan emelte a kapujából kissé kilépett Buzbuchit. Sikerével az ASA 65 pontos, így előnye öt pontra nőtt a 60 pontos Steauával szemben. A bukarestiek vasárnap este a Dinamóval mérik össze erejüket. A két csapat összetétele: * ASA: Stăncioiu – Feussi, Constantin, Bejan, Sepsi – Mureşan, N’Doye (68. Gonzalez) – Zicu, Goga, Hora – Manolov (59. Axente). * Viitorul: Buzbuchi – Hodorogea, Ţâru, Mamele, Manea – Nedelcu (58. Gavra), Benzar, Marin – Tănase, Bonilla (46. Nicoliţă), Mitriţă (72. Perju). Gólok: Hora (45+1., 53., 90+1.), N’Doye (66.), Perju (74 – öngól) és Goga (85.), illetve Nicoliţă (77.). Sárga lap: M. Constantin (24.), Hora (42.), Sepsi (51.), Gonzalez (85.), illetve Mamele (32., 37.). Kiállítva: Mamele (37.). Vezette: Sebastian Colţescu – Vasile Marinescu, Sebastian Gheorghe – Horia Gabriel Mladinovici, Paul Unimatan – Dragoş Mihai Iliescu. Ellenőr: Dan Victor Berbecaru, Octavian Goga. A 30. fordulóból eddig lejátszott mérkőzések eredménye: Concordia Chiajna – Pandurii Tg. Jiu 1-0, Brassói FC – Kolozsvári CFR 2-2. Ranglista:

1 ASA 30 19 8 3 48-19 65 (+20)
2 Steaua 29 19 3 7 49-18 60 (+15)
3 Petrolul 29 13 9 7 38-22 48 (+3)
4 Craiova 30 12 12 6 34-28 48 (+3)
5 Astra 29 11 11 7 41-24 44 (-1)
6 Botosani 30 11 10 9 33-32 43 (-2)
7 Viitorul 30 11 9 10 40-44 42 (-3)
8 Dinamo 29 11 8 10 40-38 41 (-1)